जनमत सङ्ग्रह संघीयताको विवाद टुङग्याउनु पर्ने ओलीको भनाई

७ चैत्र २०६८, मंगलवार १४:४७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ७ चैत । नेकपा (एमाले) का नेता केपी ओलीले सङ्घीयतासम्बन्धी विवाद समाधान गर्न जनमत सङ्ग्रहमा जानुपर्ने बताउनुभएको छ । एमाले अञ्चल समन्वय कमिटी कोसीले विरोटनगरमा गरेको पत्रकार सम्मेलनमा नेता ओलीले सङ्घीयता कायम गर्ने सम्बन्धमा व्यापक समर्थन र विरोध भएकाले जनमत सङ्ग्रह नै उत्तम विकल्प रहेको तर्क दिनुभयो । आफू व्यक्तिगतरुपमा सङ्घीयताको विपक्षमा नरहेको उल्लेख गर्दै ओलीले सङ्घीयताले राष्ट्रिय एकता र अखण्डतामा असर पर्छ र हिंसात्मक गतिविधि उत्पन्न हुन्छ भने त्यसको समाधान जनमतसङ्ग्रहबाट खोजिनुपर्ने तर्क गर्नुभयो । नेता ओलीले वर्तमान सरकारको नेतृत्व गरेर एकीकृत नेकपा माओवादी पार्टी आन्तरिक द्वन्द्वले कमजोर भएको र सरकार चलाउन पनि सक्ने अवस्थामा नरहेको उहाँले स्पष्ट गर्नुभयो । वर्तमान लोकतान्त्रिक सङ्कटपूर्ण अवस्थामा प्रतिगामी शक्ति सल्बलाउने र माओवादीले सत्ता कब्जा गर्ने स्थिति नरहेको स्पष्ट गर्दै नेता ओलीले वर्तमान सरकार भ्रष्टहरूको अखडा रहेको समेत आरोप लगाउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव ईश्वर पोखरेलले माधवकुमार नेपाल पक्षलाई धेरै प्रतीक्षा गर्न उचित नहुने बताएका छन् । शुक्रबार पार्टी

काठमाडौं । नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष एवं सांसद भीम रावलले मिलेनियम च्यालेन्स कर्पोरेसन (एमसीसी) सम्झौता संशोधनपछि मात्र पारित गर्न माग गर्नुभएको

काठमाडौँ । बझाङकी हेवन उपाध्याय ‘खामोशी विथ लाइफ’को अन्तर्राष्ट्रिय विजेता बनेकी छिन् । बहिरा व्यक्तिहरूको सीप, क्षमता र कौशलता प्रदर्शन

लण्डन । बेलायतमा लामो समयदेखि बस्दै आउनुभएकी कवयित्री प्रतिभा केसी यस वर्ष अनेसास सुप्रमा इप्रमा पुरस्कारबाट सम्मानित हुनुभएको छ ।