आईरनगेड एसएलसी परीक्षा आजबाट सुरु

७ चैत्र २०६८, मंगलवार ११:२१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ७ चैत । प्रवेशिका अर्थात एसएलसी परीक्षा आजदेखि देशभर सुरु भएको छ । परीक्षा नियन्त्रण कार्यालय सानोठिमी भक्तपुरका अनुसार यस वर्ष नियमिततर्फ ४ लाख ४६ हजार १ सय ६६ जना र एक्जाम्टेडतर्फ ८२ हजार ९१ जना परीक्षार्थी परीक्षामा सहभागी भएका छन् । परीक्षाका लागि एक हजार ७ सय ४८ परीक्षा केन्द्र तोकिएको परीक्षा नियन्त्रण कार्यालयले जनाएको छ । परीक्षा मर्यादित बनाउन करिब ५६ हजार जनशक्ति परिचालन गरेको जानकारी दिदै परीक्षा नियन्त्रक डिल्लीराम रिमालले  परीक्षामा बदमासी गर्न खोज्नेलाई १ लाख रुपँैयासम्म जरिवाना वा ६ महिनासम्म कैद वा दुवै सजाय हुने बताउनुभयो । चैत १७ गतेसम्म जारी रहने ७९औं एसएलसी देशभरमा ८५ ओटा खुल्ला विद्यालयका करिब १० हजार बिद्यार्थी परीक्षामा सहभागी भएका छन् । १ हजार सात सय ४८ परिक्षा केन्द्रमा  १० जना सुरक्षाकर्मी तैनाथ गरिने तथा आवश्यकता अनुसार जिल्ला परीक्षा समन्वय समितिले वाहिरी सुरक्षाका लागि शसस्त्र प्रहरी परिचालन गर्न सकिने व्यवस्था मिलाईएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रतिनिधि सभामा दोस्रो, तेस्रो र चौथौं ठूलो दलका रूपमा रहेका नेपाली कांग्रेस, माओवादी केन्द्र र जनता समाजवादी पार्टीले

काठमाडौँ । नेपालको संवैधानिक व्यवस्थाअनुसार वर्तमान प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रतिनिधिसभाबाट विश्वासको मत प्राप्त गर्न सक्नुभएन । अहिलेको सरकार नेपालको

काठमाडौं । माधवकुमार नेपाल र झलनाथ खनालसहित नेकपा एमालेका २८ जना सांसदले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई विश्वासको मत दिन अश्वीकार

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई संसदबाट विश्वासको मत प्राप्त भएन । संसदले विश्वासको मत नदिएपछि उनी पदमुक्त भएका छन्