जनसंघर्षबाट राजसंस्था स्थापना गरिने थापाको उद्घोष

१४ आश्विन २०६९, आईतवार ०८:०२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १४ असोज । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी नेपालका अध्यक्ष कमल थापाले राजसंस्था पुनस्थापनाले मात्रै वर्तमान राजनीतिक संकटबाट मुलुकलाई जोगाउने दाबी गर्दै जनसंघर्षबाट मुलुकमा राजसंस्था पुनस्थापना गरिने बताएका छन् । वीरगन्जमा शनिबारदेखि सुरु भएको राप्रपा नपालको विस्तारित बैठकको उद्घाटन गर्दै अध्यक्ष थापाले चार दलको सिन्डिकेटकै कारण मुलुक अहिलेको राजनीतिक र संवैधानिक जटिलतामा फसेको आरोप लगाए । राप्रपा नेपाल पनि यो मुलुकको प्रमुख राजनीतिक शक्ति भएको उल्लेख गर्दै थापाले आगामी चैत या वैशाखमा संविधानसभाको नयाँ चुनाव हुने र उक्त निर्वाचनबाट आफ्नो पार्टीले विशेष हैसियत हासिल गर्ने दाबी पनि गरे । वीरगन्जको विस्तारित बैठकले चुनावकै रणनीति तय गर्ने उनको कथन थियो ।
उद्घाटन समारोहलाई सम्बोधन गर्दै राप्रपा नेपालका वरिष्ठ नेता केशरबहादुर विष्टले संघीयता नेपालका लागि उपयुक्त नरहेको बताए । नेपालजस्तो सानो मुलुकमा संघीयता अपनाउँदा मुलुक टुक्रन सक्ने खतरा रहेको उनले औँल्याए । बैठक उद्घाटनमा राप्रपा नेपालका सहअध्यक्ष पदमसुन्दर लावती, उपाध्यक्ष राजीव पराजुली, महामन्त्री चन्द्रबहादुर गुरुङलगायतका नेताले सम्बोधन गरेका थिए ।

यसैबीच राप्रपा नेपालको केन्द्रीय विस्तारित बैठक शनिबारदेखि नै वीरगन्जमा सुरु भएको छ । वीरगन्जको घन्टाघर चोकस्थित विपी उद्यान परिसरमा जनसभाको आयोजना गरी अध्यक्ष कमल थापाबाट विस्तारित बैठकको उद्घाटन गरिएको थियो । जनसभामा पर्सा, बारा, मकवानपुर, रौतहट, चितवनलगायतका जिल्लाबाट आएका कार्यकर्ताको सहभागिता थियो ।

यस्तै, आइतबार बिहानदेखि सुरु हुने विस्तारित बैठकको बन्दसत्रमा केन्द्रीय समिति सदस्य, जिल्ला अध्यक्ष, उपाध्यक्ष र सचिव, भ्रातृ संगठनका पदाधिकारीलगायत देशभरबाट करिब आठ सयभन्दा बढी प्रतिनिधिको सहभागिता रहने सो पार्टीले जनाएको छ । भोली सोमबारसम्म चल्ने विस्तारित बैठकको बन्दसत्रमा अध्यक्ष कमल थापाले चुनावी कार्ययोजनासहितको राजनीतिक प्रतिवेदन, उपाध्यक्ष राजीव पराजुलीले तराई–मधेसका मुद्दासम्बन्धी प्रतिवेदन र महामन्त्री चन्द्रबहादुर गुरुङले संगठन सुदृढीकरणसम्बन्धी प्रतिवेदन प्रस्तुत गर्ने कार्यक्रम रहेको बताइएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । लुम्बिनी प्रदेशका नवनियुक्त मन्त्रीले पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । प्रदेश प्रमुख धर्मनाथ यादवले नवनियुक्त मन्त्रीहरु विजय

काठमाडौं । कोरोना भाइरसको दोस्रो लहर नेपालमा महामारीकै रुपमा फैलिन थालेको छ । सोमबार १२सय ८२ नयाँ संक्रमित थपिएका छन्

काठमाडौँ । सार्वजनिक यातायातमा सिट क्षमताभन्दा बढी यात्रु राख्न नपाइने भएको छ । सोमबार बिहान बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले नयाँ भेरियन्ट

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले अहिले प्रजातन्त्रमाथि खतरा उत्पन्न भएकाले ओलीलाई प्रधानमन्त्रीबाट हटाउनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल