प्रचण्डको अस्थिर चरित्र मुलुकका लागि अभिसाप भएको दाबी

१४ आश्विन २०६९, आईतवार ०८:०० मा प्रकाशित

काठमाडौं, १४ असोज । एमाओवादी अध्यक्ष प्रचण्डको षडयन्त्रकारी बुद्धि, हिंश्रक चेतना र कपटी मनका कारण मुलुकमा एकल व्यक्तिको सत्ता स्थापनाको सम्भावना बढेको आरोप नेकपा एमालेका पोलिटव्यूरो सदस्य प्रदिप नेपालले लगाएका छन् । प्रचण्डको उल्टो सोचकै कारण मुलुक उग्रवामपन्थी निरंकुशता तर्फ उन्मुख भएको दाबी गर्दै नेपालले भने, ‘प्रचण्ड बोलिको ठेगान र स्थायी विचार नभएका व्यक्ति भएको र काँग्रेस एमालेका नेताले उनको कुटिलता बुझन नसकेको कारण यो समस्या उत्पन भएको हो ।’ नेता नेपाल एमाले क्षेत्रीय कार्यकर्ता भेलालाई शनिबार उदयपुरको कटारीमा सम्बोधन गर्दै थिए ।
प्रजातन्त्रमाथि विश्वास गर्ने सम्पूर्ण लोकतान्त्रीक शक्ति एकजुट भए मात्र माओवादी निरकुशतालाई अन्त्य गर्न सकिने बताउंदै उनले लोकतन्त्रको हत्या भयो भने वाकस्वातन्त्रताको समाप्तिसँगै संचार क्षेत्रमा आपत आइपर्ने चेतावनी दिए ।
वर्तमान सरकार रहुन्जेलसम्म लोकतान्त्रीक शक्तिले माओवादीसंग कुनै वार्ता नगर्ने बताउदै नेता नेपालले एमालेभित्र एकल जातिय पहिचान सहितको संघियताको मुद्दा झिकेर पार्टी कमजोर बनाउन खोज्नेहरु आफै समाप्त भएर जाने दाबी पनि गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ।सरकारले स्यानिटरी प्याडमा कुनै पनि कर वृद्धि नगरेको स्पष्ट पारेको छ । महिनावारी हुँदा महिलाले प्रयोग गर्ने स्यानिटरी प्याडमा मूल्यवृद्धि

काठमाडौँ । नेकपा एमालेको केन्द्रीय कमिटीको बैठक आजबाट सुरु हुँदैछ। ललितपुरको च्यासलस्थित तुलसीलाल प्रतिष्ठानमा विहान ११ बजे बैठक बस्ने तय

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसले हिमाली जिल्लाको अधिवेशन दशैँअघि नै गर्ने निर्णय गरेको छ। बिहीबार कांग्रेस पदाधिकारी र निर्वाचन समितिको छलफलबाट

चितवन । इच्छाकामना गाउँपालिका–५ नाग्दीखोलास्थित पृथ्वी राजमार्गमा काठमाडौँबाट पोखरातर्फ जाँदै गरेको कार त्रिशूली नदीमा खस्दा तीन जना बेपत्ता भएका छन्