भट्टराई सरकार फाल्न आन्दोलन होइन सहमतिको खांचो : सुजाता

१३ आश्विन २०६९, शनिबार २०:३६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १३ असोज । आफ्नो बेलगाम बोलीका कारण बेलाबेला विवादमा तानिने गरेकी कांग्रेस नेतृ सुजाता कोइरालाले नेपाली कांग्रेस, एमालेलगायतका विपक्षी दलहरुले सुरु गर्न लागेको आन्दोलन फजुल रहेको भन्दै विरोध गरेकी छन् ।
शनिबार राजधानीमा आयोजित एक कार्यक्रमबीच उनले सरकारविरुद्ध विपक्षी दलहरुले गर्ने भन्ने आन्दोलनको कुनै आवश्यकता नरहेको बताइन् । नेतृ कोइरालाले विपक्षीहरुको त्यस्तो आन्दोलनलाई नेपाली जनताले साथ नदिने ठोकुवा समेत गरिन् ।
यसरी विपक्षी पार्टीहरुको नेतृत्व गरिरहेको दल नेपाली कांग्रेसको एक जिम्मेवार नेताले नै आन्दोलनको विरोध गर्दैगर्दा आगामी सोमबार पत्रकार सम्मेलन गरी सरकारविरोधि दलहरुले भने आन्दोलन घोषणा गर्ने तयारी गरिरहेका छन् ।
सुजाताले आफूसंग आन्दोलनको बारेमा कसैले सल्लाह नगरी घोषणा गरेकोले आफूले विरोध गरेको निकटवर्तीहरुसंग बताउने गरेको बुझिएको छ । सरकार परिवर्तन गर्ने कार्य आन्दोलनबाट नभई सहमतिबाटै गर्नुपर्ने तर्क पनि सुजाताले गरेकी छिन् । मुलुकलाई निकास दिन राष्ट्रपतिले प्रजातान्त्रिक रुपमा ‘एक स्टेप’ अघि चाल्नु पर्ने आवश्यकता औल्याउँदै उनले दलहरुले सहमतिको सरकार दिन नसकेकोले राष्ट्रपतिले नयाँ प्रधानमन्त्री दिनुपर्ने जिकिर गरिन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसले आसन्न १४औँ महाधिवेशनको सन्दर्भमा पार्टीको क्रियाशील सदस्यताको विवरण केन्द्रमा बुझाउने समयावधि पुनःथप गरेको छ । जिल्ला

काठमाडौं । हालै भारत भ्रमणबाट फर्किएका पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाह दम्पतीलाई कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । आइतबार स्वादेश फर्किएका उनीहरुले

काठमाडौं । सत्तारुढ दल नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले) ले ३२ जना सांसदको पद खोस्न सूचि तयार पारेको छ । संघीय

काठमाडौं । अर्थमन्त्री विष्णुप्रसाद पौडेलले गैरआवसिय नेपालीहरुलाई नेपालमा पूँजीसँगै सिप र प्रविधि पनि भित्राउन आग्रह गरेका छन् । अर्थ मन्त्रालय