नेपाली नम्बर प्लेटका सवारी साधन गुड्न भारतमा रोक

१३ आश्विन २०६९, शनिबार ०८:५३ मा प्रकाशित

चन्द्कान्त खनाल, रुपन्देही, १३ असोज । नेपाल भारत सीमा नाका सुनौलीमा भारतीय पक्षले नेपालमा भारतीय नम्बरको सवारी साधन गुड्न नदिएको बिरोधमा भारतीय पक्षले पनि नेपाली नम्बर प्लेटका सवारी साधन गुड्नमा रोक लगाएको छ । नेपाल भारत सीमा नाका सुनौलीमा भारतीय पक्षले शुक्रबारदेखि नै नेपाली नम्बर प्लेटका सवारी साधान गुड्नमा रोक लगाएको हो ।
नेकपा माओवादीका कार्याकर्ताहरुले बिहीबारदेखि भारतीय नम्बर प्लेटका सवारीसाधनलाई नेपालमा गुड्न नदिएको र चितवनमा केही भारतीय गाडीहरु तोडफोड भएको भन्दै त्यसको बिरोधमा भारतीय भूमिमा पनि नेपाली गाडी गुड्नमा रोक लगाएको ईलाका प्रहरी कार्यालय बेलहीयाका प्रहरी निरीक्षक लिलाराज लामीछानेले बताए ।
एकअर्काको देशमा रहेका सवारी साधनहरुलाई निर्बाध रुपमा दुबै पक्षले फर्किन दिएता पनि प्रबेशमा भने रोक लगाएका छन् । नेपालमा भारतीय गाडी गुड्न जहीलेसम्म रोक लगाईन्छ त्यतीनै बेलासम्म भारतीय भूमिमा पनि नेपाली गाडी गुड्न नदिने भारतीयहरुको भनाई छ । दुई देशका गाडीहरु एकअर्काका देशमा सहज रुपमा गुड्न नपाएपछि सीमाक्षेत्रमा पर्यटकहरु समस्यामा परेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र

काठमाडौँ। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को समस्या समाधानका लागि सबै दलसँग सहयोगको आग्रह गरेका छन् । प्रधानमन्त्री

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले शनिवार बोलाएको सर्वदलीय बैठकमा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड नजाने भएका छन् ।

काभ्रेपलाञ्चोक । जिल्लाको पुराना तीन नगर बनेपा, धुलिखेल र पनौती ‘काभ्रे’ स्मार्ट सिटीका नामले परिचित हुन संरचना निर्माण प्रक्रियालाई तीव्रता