आइतबार सितल निवासमा बैठक, सरकारलाई अन्तिम मौका दिने मूडमा राष्ट्रपति

१३ आश्विन २०६९, शनिबार ०८:२७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १३ असोज । शान्ति प्रक्रिया पूरा गरेको भन्दै राष्ट्रपति रामवरण यादवले प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईलाई धन्यवाद दिएका छन् । शीतलनिवासमा शुक्रबार भएको नियमित भेटमा राष्ट्रपति यादवले शान्ति प्रक्रियामा जस्तै राजनीतिक गतिरोध अन्त्यका विषयमा पनि सहमतिमा पुग्न प्रधानमन्त्री भट्टराईलाई आग्रह गरेका थिए ।
राष्ट्रपतिका प्रेस सल्लाहकार राजेन्द्र दाहालका अनुसार नियमित ब्रिफिङका लागि शीतलनिवास पुगेका प्रधानमन्त्रीले समग्र राजनीतिक स्थितिबारे राष्ट्रपतिलाई जानकारी गराएका थिए । राष्ट्रपति यादवले राजनीतिक गतिरोध अत्यका लागि थप दबाब सिर्जना गर्न आइतबार दलका शीर्ष नेतालाई छलफलका लागि शीतलनिवास डाकेको पनि उनले जानकारी दिए । आइतबारको बैठकका लागि एमाओवादी, कांग्रेस, एमाले र मधेसी मोर्चाका अतिरिक्त मोहन वैद्य नेतृत्वको नेकपा माओवादी र शरतसिंह भण्डारी नेतृत्वका मधेसी समाजवादी राष्ट्रिय पार्टीका र विघटित संविधानसभामा प्रतिनिधित्व गर्ने अन्य दलहरूलाईसमेत डाकिएको छ ।
राजनीतिक गतिरोध अन्त्यका लागि सहमति जुटाउन आफूले पटकपटक गरेको आग्रहले सकारात्मक नतिजा दिन नसकेकामा राष्ट्रपति असन्तुष्ट रहेको बताइन्छ । अब राष्ट्रपति यादवले दलहरुसंगको परामर्शपछि गतिरोध अन्त्यको प्याकेजमा सहमति जुटाउन समय तोकेरै अन्तिम मौका दिने सम्भावना रहेको शितल निवास सुत्रको कथन छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालगन्ज । बाँकेको भेरी अस्पतालमा १९० नमुना परीक्षण गर्दा ५५.७८ प्रतिशतमा कोरोना पोजेटिभ देखिएको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा १९०

बैतडी । हतौडा प्रहारबाट बैतडीमा आज एक बालकको हत्या भएको छ । दशरथचन्द नगरपालिका–१ झोकालीका १५ वर्षीय महेश भुलको हत्या

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र

काठमाडौँ। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को समस्या समाधानका लागि सबै दलसँग सहयोगको आग्रह गरेका छन् । प्रधानमन्त्री