सेनासंग यसरी बदला लिंदैछन् प्रधानमन्त्री

१३ आश्विन २०६९, शनिबार ०८:२३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १३ असोज । द्वन्द्वका घाउहरू मेट्ने भन्दै मेलमिलापका लागि सञ्चारमाध्यमबाट सार्वजनिक आह्वान गर्ने प्रधानमन्त्री डा। बाबुराम भट्टराईले युद्धकालमा राज्यको आदेशअनुरूप काम गर्ने सुरक्षा अधिकारीहरूसंग भने छानी–छानी बदला लिन खोजेका छन् । नेपाली सेना, प्रहरी र विपक्षी दलका कार्यकर्ताहरूमाथि घातक हमला गरी ज्यान लिने माओवादी लडाकुलाई सेनामा जागिर खुवाउने प्रबन्ध मिलाउने प्रधानमन्त्रीले सेनाका अधिकारीहरूप्रतिचाहिं बदलाको भावना राख्नु आश्चर्यको विषय भएको छ । नेपाली सेनाका कर्णेल राजु बस्नेतलाई बढुवा नगर्न रक्षामन्त्रीसहित रहेका प्रधानमन्त्री भट्टराईले रक्षा मन्त्रालयलाई विशेष तर मौखिक निर्देशन दिएपछि प्रधानमन्त्रीमा बदलाको भावना रहेको खुलासा भएको हो ।
कर्णेल बस्नेतको बढुवा नभए यसै महिनाको आखिरीबाट उनी अवकाश पाउंदै छन् । जङ्गी अड्डाले प्रक्रिया पूरा गरी रक्षा मन्त्रालयमा पठाएको बढुवा फाइललाई प्रधानमन्त्रीले रोक्न लगाएका छन् । युद्धकालमा भैरवनाथ गणका प्रमुख रहेका तोरणबहादुर सिंह बढुवा भई जनरलसम्म भएर सेवानिवृत्त भइसकेका छन् । सिंहमातहतमा रही काम गरेका राजु बस्नेतको पनि एक तह बढुवा यसअघि भइसकेको छ । तर, अहिले बस्नेतको स्वाभाविक बढुवा हुने बेलामा प्रधानमन्त्री तगारो बनेर उभिएका छन् । राजु बस्नेतको बढुवा फाइल अघि बढाउन प्रधानसेनापति गौरवशमशेर जबराले रक्षा मन्त्रालयको ध्यानाकर्षण गरिसक्नुभएको छ ।
प्रधानसेनापतिको पटक–पटकको आग्रहलाई रक्षासचिवले प्रधानमन्त्रीको आदेश भन्दै घर्रामा थन्क्याएर राखेका छन् । उता जङ्गी अड्डा सूत्रबाट प्राप्त जानकारीअनुसार बस्नेतलाई बढुवा गराउन सेनाभित्रैबाट प्रधानसेनापतिमाथि व्यापक दबाब परिरहेको छ । बस्नेतको बढुवा नहुंदा सेनाको मनोबल गिर्ने र सङ्गठनभित्र त्यसको नकारात्मक असर पर्ने भएकोले सेनापतिमाथि बढुवाको निम्ति दबाब बढेको बताइन्छ । एक सूत्रले जनाएअनुसार रक्षा मन्त्रालयले आनाकानी गरे जङ्गी अड्डाले नै राजु बस्नेतको बढुवा गराई काम लगाउनुपर्ने धारणा सेनाभित्रबाट प्रकट भइरहेको छ । यदि प्रधानमन्त्रीले सेनाको भावना बुझेर तत्काल सकारात्मक कदम चालेनन् भने प्रचण्डकालमा झैं बाबुराम भट्टराईसंग पनि सेनाको द्वन्द्व बढ्ने र त्यसले नराम्रो परिणाम निकाल्ने आशंका गर्न थालिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अर्थमन्त्री विष्णुप्रसाद पौडेलले गैरआवसिय नेपालीहरुलाई नेपालमा पूँजीसँगै सिप र प्रविधि पनि भित्राउन आग्रह गरेका छन् । अर्थ मन्त्रालय

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रको स्थायी कमिटी बैठक आज बस्दैछ। बैठक पार्टी केन्द्रीय कार्यालय पेरिसडाँडामा दिउँसो १ बजे बोलाइएको हो

पाल्पा । पाल्पाको निस्दी गाउँपालिका वडा नं. ४ पिपलभन्ज्याङमा भएको जीप दुर्घटनामा ७ जना घाइते भएका छन् । घाईतेमध्ये २

काठमाडौं । नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाल इतिहासकै कठिन परिस्थितिको सामना गर्नुपर्ने अवस्थामा पुगेका छन् । उनलाई साथ दिइरहेका