‘भारतविरोधि क्रियाकलाप गर्ने’माथि प्रधानमन्त्री भट्टराइले कारबाही गर्ने

१२ आश्विन २०६९, शुक्रबार १९:४२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १२ असोज । कुनैबेला यस्तो समय पनि थियो जितिबेला राष्ट्रवादको नाममा डा. बाबुराम भट्टराई भारतको विरोधमा विभिन्न नाराहरु सिर्जना गर्दथे, सिमानामा सुरुङ खनेर भारतविरुद्ध युद्ध छेडिएको घोषणा गर्दथे । त्यही हथकण्डा अपनाएर उनी आज देशको प्रधानमन्त्रीको कुर्सीमा विराजमान छन् । तर, समयको हावा भने ठ्याक्कै उल्टो बगिरहेको छ । डा. भट्टराईका आफ्नै वर्गीय ‘मित्र’हरु आज सत्ताकै लालसामा भारतीय गाडीमाथि रोक लगाउने, हिन्दी सिनेमा र गीतहरु प्रतिबन्ध गर्ने हरकतमा उत्रिएका छन् भने कानूनविपरित क्रियाकलाप गर्दै छिमेकी भारतविरुद्ध खनिएको आरोप लगाउंदै उनीहरुमाथि कारबाही गर्न बाबुराम भट्टराई उद्यत् देखिएका छन् ।
एकीकृत माओवादी र संयुक्त लोकतान्त्रिक मधेसी मोर्चाले नेपाल र भारतबीचको सम्बन्ध बिग्रने गरी नेकपा–माओवादीबाट भएका अवाञ्छित कार्यलाई नियन्त्रण गर्न सरकारसँग माग गरेपछि प्रधानमन्त्री भट्टराई कारबाहीका लागि तयार भएका हुन् । शुक्रबार प्रधानमन्त्रीको सरकारी निवास बालुवाटारमा बसेको एमाओवादी र मधेसी मोर्चाको बैठकले प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराई लाई नेकपा–माओवादीका गलत क्रियाकलाप र गतिविधि तत्काल नियन्त्रण गर्न आग्रह गरेको थियो भने जवाफमा प्रधानमन्त्री भट्टराईले मुलुकमा संविधान र कानूनविपरीत कार्य गर्ने जो कोहीलाई कानूनी दायरामा ल्याउने प्रतिवद्धता जनाएका थिए ।
सत्ताधारी दलका एक नेता लक्षमणलाल कर्णका अनुसार एमाओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले नेकपा–माओवादीका गतिविधि भारतलाई चिढ्याउने खालका रहेको भन्दै नियन्त्रण गर्न प्रधानमन्त्री डा भट्टराईलाई आग्रह गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ।सरकारले स्यानिटरी प्याडमा कुनै पनि कर वृद्धि नगरेको स्पष्ट पारेको छ । महिनावारी हुँदा महिलाले प्रयोग गर्ने स्यानिटरी प्याडमा मूल्यवृद्धि

काठमाडौँ । नेकपा एमालेको केन्द्रीय कमिटीको बैठक आजबाट सुरु हुँदैछ। ललितपुरको च्यासलस्थित तुलसीलाल प्रतिष्ठानमा विहान ११ बजे बैठक बस्ने तय

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसले हिमाली जिल्लाको अधिवेशन दशैँअघि नै गर्ने निर्णय गरेको छ। बिहीबार कांग्रेस पदाधिकारी र निर्वाचन समितिको छलफलबाट

चितवन । इच्छाकामना गाउँपालिका–५ नाग्दीखोलास्थित पृथ्वी राजमार्गमा काठमाडौँबाट पोखरातर्फ जाँदै गरेको कार त्रिशूली नदीमा खस्दा तीन जना बेपत्ता भएका छन्