स्वतन्त्र तिब्बत अभियानमा सरिक रहेका थिन्ले लामा पक्राउ

१२ आश्विन २०६९, शुक्रबार ०३:०८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १२ असोज । तिब्बत स्वतन्त्रता अभियानमा सरिक रहेको आरोप लगाउदै  थिन्ले लामालाई चिनिया सरकारको अनुरोधमा गृह प्रशासनले बिहिबार नियन्त्रणमा लिएको छ । चिनिया सरकारको अनुरोधमा तिब्बत स्वतन्त्रता अभियानमा सरिक थिन्लेलाई बिहीबार महानगरीय अपराध अनुसन्धान महाशाखामा सोधपुछ समेत गरिएको थियो ।

बिहीबार महानगरीय अपराध अनुसन्धान महाशाखाले धार्मिक व्यक्ति थिन्ले लामाविरुद्ध अख्तियार अनुसन्धान आयोगमा कपो कल्पित उजुरी परेका कारण बताउदै माथिको आदेश अनुसार बुझ्नको लागि नियन्त्रणमा लिगिएको जनाएको छ ।

गृह प्रशासनले चिनिया अनुरोधमा तिब्बत स्वतन्त्रता गतिविधिमाथि निगरानी बढाउदै आएको र बुधबार मात्रै प्रहरीले भीओआइपी सन्चालनको आशंकामा छापा मारेको बौद्धस्थित एक कम्युनिकेशन सेन्टर तिब्बती गतिविधिसम्बन्धी अनुसन्धान गर्ने केन्द्र भएको दावी गरेको थियो ।

 

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । बुधवार बसेको सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले अघिल्लो सरकारले गरेका राजनीतिक नियुक्ति खारेज गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रधानमन्त्रीको सरकारी

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको