लडाकूका शिविर खाली

११ आश्विन २०६९, बिहीबार २२:५३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ११ असोज । सबै मुख्य र सहायक शिविरहरु खाली भएपछि माओवादी लडाकूहरुको झण्डै ६ वर्ष लामो शिविर वसाई टुंगिएको छ । सेनाको मापदण्ड पूरा गरेकाहरु तालिमपूर्व घरविदामा र अवकास रोजेकाहरु एकमुस्ट रकम बुझेर बिदा भएपछि सातवटै मुख्य शिविर र १५ सहायक शिविर खाली भएका हुन् ।

समायोजनको टुंगो लागेका १ हजार ३ सय ८८ लडाकूहरुलाई सेनाले रवानापत्र र स्थानीय सैनिक क्याम्पबाट भरणपोषण र भत्ता बुझ्ने अनि ४५ दिनपछि सैन्य तालिममा जानेगरी घरविदामा गएका छन् । अधिकृत स्तरको पदमा लडेका ७५ पूर्वलडाकूहरुचाहिं चितवनको शिविरमा छन् । उनीहरु अन्तिम परिक्षाको तयारीमा रहेका छन् । सरकार र तत्कालीन माओवादी बिद्रोहीबीच २०६३ साल मंसिर ५ गते शान्ति सम्झौतामा हस्ताक्षर भएपछि लडाकूहरुलाई विभिन्न मुख्य तथा सहायक शिविरहरुमा राखिएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सिरहाको लाहान नगरपालिका–२२ गड्डा चोकमा लुटेराको एक समुहले गोली प्रहार गरी एक जनाको हत्या गरेको छ । सुनचाँदी

बागलुङ नगरपालिका–३ गुठीमा रहेको एक फर्निचर उद्योगमा भीषण आगलागी भएको छ । विराट बोहराले सञ्चालन गरेको सिर्जना फर्निचरमा आगलागी हुँदा

साउदी अरबले तीन उच्च सैनिकलाई ‘देशद्रोह’ गरेको आरोपमा मृत्युदण्ड दिएको यहाँको रक्षा मन्त्रालयले बताएको छ । मन्त्रालयले राज्य सञ्चालित समाचार

काठमाडौं । प्रत्येक वर्ष चैत्र कृष्ण औँसीका दिन मनाइने घोडेजात्रा पर्व आज मनाइँदैछ । उपत्यकामा कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण फेरि बढ्न