कांग्रेसलाई नेतृत्व नदिन प्रचण्डको अनौठो तर्क

११ आश्विन २०६९, बिहीबार १०:५३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ११ असोज । बेलीको ठेगान नभएका नेताको छबि बनाएका एमाओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले राष्ट्रपति कांग्रेस पार्टीका भएको तर्क गर्दै अब बन्ने सरकारको नेतृत्व कांग्रेसलाई दिन नमिल्ने बताएका छन् । अब स्वतन्त्र व्यक्तिलाई सरकारको नेतृत्व दिनुपर्ने उनको भनाई छ ।
राष्ट्रपति नेपाली कांग्रेसको हुनाले राज्यसंचालनको प्रक्रियामा असन्तुलन आउन सक्ने हुनाले प्रधानमन्त्री कांग्रेसलाई दिन नमिल्लने प्रचण्डले यसअघि पांचबुंदे सहमति गर्दा सरकारको नेतृत्व कांग्रेसलाई दिनेमा किन स्वीकृति दिएका हुन् भन्ने सवाल यतिबेला उनीमाथि उठ्न पुगेको छ । छोरा प्रकाशको ससुराली पक्षसंग कुरा मिलाउन पोखरा पुगेर फर्कंदै गर्दा कुरिनटारस्थित एक रिसोर्टमा सञ्चारकर्मीहरुसंगको कुराकानीमा दाहालले कांग्रेसलाई प्रधानमन्त्री दिन नमिल्ने धा।णा प्रस्तुत गरेका हुन् ।
तीन दलहरू आपसमा मिलेनन् भने सरकारको नेतृत्व स्वतन्त्र व्यक्तिमा जाने सम्भावना रहेको बताउने प्रचण्डले माओवादीकै नेतृत्वको सरकारमा कांग्रेस, एमालेले सहभागी हुनुपर्ने तर्क गर्दै स्वतन्त्र व्यक्तिबाट गर्दा को हुने भन्नेचाहिं खुलाउन सकेनन् ।
दलहरू सहमतिमा पुग्न असफल भएकाले सरकारका लागि स्वतन्त्र व्यक्तिको कुरा थाल्नु भएको हो भन्ने जिज्ञासामा उनले भने, ‘इतिहासमा विभिन्न देशका विभिन्न कालखण्डमा राजनीतिक दलहरूको अन्तरविरोध चर्को भयो भने दलकै सहमतिले न्युट्रल व्यक्ति ल्याउने चलन छ ।’ बंगलादेशको उदाहरण दिूदै दाहालले भने, ‘आपसमा मिल्न सक्ने अवस्था नहुँदा दलहरू जनतामा जानुपर्ने हुन्छ । सहजताका लागि न्युट्रल व्यक्तिलाई ल्याउने कुराले पार्टी असफल भएको भन्ने अर्थ लाग्दैन ।’ दाहालले विपक्षी दलहरूले घोषणा गरेको आन्दोलन सत्ता बार्गेनिङका लागि मात्र भएको टिप्पणी गरे ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले ३२ सांसदलाई कारबाही प्रक्रिया अगाडि बढाएपछि सर्वोच्च अदालत पुगेका छन्।

काठमाडौं । नेकपा एमालेका नेता माधवकुमार नेपालले प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीसँगको भेटमा कुनै प्रगति नभएको नेता

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको

भारतमा कोरोना भाइरसको महामारी अति भयावह अवस्थामा पुगेको छ। पछिल्लो २४ घण्टामा मात्र भारतमा तीन लाख भन्दा बढि संक्रमित थपिएका