सरकारी मापदण्ड भन्दा ६ गुणा बढि भाडा निर्धारण

६ चैत्र २०६८, सोमबार ११:४७ मा प्रकाशित

रुकुम, ६ चैत । रुकुममा हिजो बेलुका बसेको यातायात ब्यबस्थापन समितिको बैठकले सरकारी मापदण्ड भन्दा ६ गुणबढि भाडा निर्धारण गरेको छ । यातायात व्यवस्था विभागले पडाडी कच्ची सडकको भाडादर प्रतिकिलोमिटर करिब २ रुपैयाँ १० पैसा निर्धारण गरेको भए पनि रुकुममा भने प्रतिकिलोमिटर ५ देखि १२ रुपैयासम्म भाडा निर्धारण गरेको हो । समितिका अध्यक्ष तथा रुकुमका प्रमुख जिल्ला अधिकारी कृष्णप्रसाद अधिकारीको अध्यक्षतामा जिल्लाका यातायात ब्यबसायी तथा अन्य सरोकारवाला निकायहरुको बैठकले यस्तो भाडादर निर्धारण गरेको हो ।यसभन्दा पहिले व्यवसायीले आफ्नै ढङगले भाडा उठाउँदै आएका थिए । पहिलेको भाडा र नयाँ भाडा केहि सामान्य घटबढ भए पनि उस्तैउस्तै छ । समितिको निर्णय अनुसार रुकुम सदरमुकाम खलङगाबाट पूर्वि रुकुमको रुकुमकोट, काँक्री, आठवीसकोट, चौरजहारी र झुलनेटामा सञ्चालन हुने यातायातका साधनमा भाडा निर्धारण गरिएको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको

काठमाडौँ। नेपालको ऊर्जा क्षेत्रको विकासका लागि एकपछि अर्को लगानी गर्दै आएको कर्मचारी सञ्चयकोषले तामाकोशी पाँचौँमा १२ अर्ब रुपैयाँ ऋण उपलब्ध

पूर्वी नाका काँकडभिट्टाबाट बङ्गलादेश निर्यात हुने सामानको तुलनामा बढी आयात भएको मेची भन्सार कार्यालयको तथ्याङ्कले देखाएको छ । आर्थिक वर्ष

काठमाडौं । महालेखा परीक्षकको ५८औं वार्षिक प्रतिवेदन सदनमा पेस गर्नुपर्ने समयमा आएर बल्ल ५७औं प्रतिवेदन प्रतिनिधि सभामा पेस भएको छ