सरकारी मापदण्ड भन्दा ६ गुणा बढि भाडा निर्धारण

६ चैत्र २०६८, सोमबार ११:४७ मा प्रकाशित

रुकुम, ६ चैत । रुकुममा हिजो बेलुका बसेको यातायात ब्यबस्थापन समितिको बैठकले सरकारी मापदण्ड भन्दा ६ गुणबढि भाडा निर्धारण गरेको छ । यातायात व्यवस्था विभागले पडाडी कच्ची सडकको भाडादर प्रतिकिलोमिटर करिब २ रुपैयाँ १० पैसा निर्धारण गरेको भए पनि रुकुममा भने प्रतिकिलोमिटर ५ देखि १२ रुपैयासम्म भाडा निर्धारण गरेको हो । समितिका अध्यक्ष तथा रुकुमका प्रमुख जिल्ला अधिकारी कृष्णप्रसाद अधिकारीको अध्यक्षतामा जिल्लाका यातायात ब्यबसायी तथा अन्य सरोकारवाला निकायहरुको बैठकले यस्तो भाडादर निर्धारण गरेको हो ।यसभन्दा पहिले व्यवसायीले आफ्नै ढङगले भाडा उठाउँदै आएका थिए । पहिलेको भाडा र नयाँ भाडा केहि सामान्य घटबढ भए पनि उस्तैउस्तै छ । समितिको निर्णय अनुसार रुकुम सदरमुकाम खलङगाबाट पूर्वि रुकुमको रुकुमकोट, काँक्री, आठवीसकोट, चौरजहारी र झुलनेटामा सञ्चालन हुने यातायातका साधनमा भाडा निर्धारण गरिएको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ ।सरकारले पेट्रोलको २० र डिजेलको २९ रुपैयाँ मूल्य घटाउने घोषणा गरेको छ । शनिबार अयोजित आकस्मिक पत्रकार सम्मेलनमा उद्योग

काठमाडौं।सार्वजनिक निर्माणमा संलग्न निर्माण व्यवसायीको क्षमताको अभाव तथा कमजोर कार्यसम्पादनका कारण पूर्वाधार आयोजना तोकिएको समयमा सम्पन्न हुन नसकेको पाइएको छ

सरकारले अर्धजलाशययुक्त प्रकृतिको माथिल्लो अरुणलाई उच्च प्राथमिकतामा राखी अगाडि बढाउने भएको छ । सो आयोजनालाई सरकारले ‘गेम चेन्जर’ आयोजनाको रुपमा

पर्सा। देशकै प्रमुख व्यापारिक नाका वीरगञ्जलाई प्रयोग गरी नेपालका लागि हुने इन्धनको आयातमा उलेख्य वृद्धि भएको छ । गत आर्थिक