माओवादीको संस्थापन पक्षले बैद्यपक्ष विरुद्ध रणनीति तय गर्न छलफल गर्दै

UCPN Maoist Chairman Puspa Kamal Dahal (File Photo/Reuters)
६ चैत्र २०६८, सोमबार ११:१४ मा प्रकाशित

UCPN Maoist Chairman Puspa Kamal Dahal (File Photo/Reuters)
UCPN Maoist Chairman Puspa Kamal Dahal (File Photo/Reuters)

काठमाडौ, ६ चैत । आफ्नै पार्टी बरिष्ठ उपाध्यक्ष मोहन बैद्यले सार्वजनिक गरेको आन्दोलनको प्रतिवाद गर्ने बारेमा छलफल गर्न एकीकृत माओवादी संस्थापन पक्षको बैठक आज पनि बस्दैछ । बैद्य पक्षको आन्दोलनको कार्यक्रम र संस्थापन पक्षको आधिकाररिक धारणा तय गर्नेगरी पार्टी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड र उपाध्यक्ष डा बाबुराम भट्टराई पक्षका केन्द्रीय सदस्य, पोलिटव्यूरो तथा स्थायी समिति सदस्यहरुको आज छुट्टै भेला हुन लागेको हो । यसअघि हिजो पनि बैद्य समूहको भण्डाफोर कार्यक्रम विरुद्व अर्को भण्डाफोर कार्यक्रम सार्वजनिक गर्ने बारेमा संस्थापन पक्षको अनौपचारिक छलफल भएको थियो । आजको छलफलको समय र स्थानको बारेमा टुङ्गो लगाउन पार्टी नेतृत्वबीच छलफल भइरहेको माओवादी पोलिटव्यूरो सदस्य शक्ति बस्नेतले जानकारी दिनुभयो । माओवादी संस्थापन पक्षभित्र बैद्य समूहसँग प्रतिकार गरेर अघि बढ्ने वा छलफल गरेर सहमति गर्ने भन्नेमा नेताहरुबीच एक मत नभएको स्रोतले बताएको छ । अस्ति बरिष्ठ उपाध्यक्ष मोहन बैद्य समूहले पार्टीको संस्थापन पक्ष र अहिलेको सरकारविरुद्व आन्दोलनका कार्यक्रम सार्वजनिक गरेपछि माओवादीभित्रको विवाद फेरि सतहमा आएको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रतिनिधि सभामा दोस्रो, तेस्रो र चौथौं ठूलो दलका रूपमा रहेका नेपाली कांग्रेस, माओवादी केन्द्र र जनता समाजवादी पार्टीले

काठमाडौँ । नेपालको संवैधानिक व्यवस्थाअनुसार वर्तमान प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले प्रतिनिधिसभाबाट विश्वासको मत प्राप्त गर्न सक्नुभएन । अहिलेको सरकार नेपालको

काठमाडौं । माधवकुमार नेपाल र झलनाथ खनालसहित नेकपा एमालेका २८ जना सांसदले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई विश्वासको मत दिन अश्वीकार

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई संसदबाट विश्वासको मत प्राप्त भएन । संसदले विश्वासको मत नदिएपछि उनी पदमुक्त भएका छन्