आफ्नै छोरीलाई जिउंदै नहरमा फाल्ने आमा पक्राउ

९ आश्विन २०६९, मंगलवार ०९:२६ मा प्रकाशित

रौतहट, ९ असोज । दुई वर्षीया छोरीको हत्याको अभियोगमा प्रहरीले एक महिलालाई पक्राउ गरेको छ । ३ असोजमा कनकपुर–२ स्थित बम नहरको कल्भर्टमा पानीमा डुबेर मरेको दुई वर्षीया बालिकाको शव फेला परेपछि प्रहरीले अनुसन्धान गर्दा आमाबाबुले नै बालिकालाई नहरको पानीमा फालेर मारेको रहस्य खुलेको छ ।
इलाका प्रहरी कार्यालय गरुडाले मृतककी आमा ३० वर्षीया कुश्मी खातुनलाई सार्वजनिक गरेपछि घटना प्रकाशमा आएको हो । कनकपुर–२ का शेख जोखन र उनका तेस्रो पत्नी ३० वर्षीया कुश्मी खातुनका सन्तान दुई वर्षीया जुमिनी खातुनलाई घरायसी विवादमा हत्या गरेको प्रहरीले जनाएको छ । पत्रकार सम्मेलनमा छोरी हत्याको आरोपमा पक्राउ परेकी खातुनले भनिन्, ‘पतिले घर चलाउने खर्च दिएनन् । मलाई देवरले निर्घात कुटपिट गरेपछि रिसको झोकमा छोरीलाई ज्युँदै नहरमा फालेर भागें ।’ पतिसँग झैझगडा र वादविवाद भएपछि दुवैको दाम्पत्य जीवनबाट जन्मेकी बालिका जुमिनी खातुनको हत्या गरेको उनले स्विकारेकी छन् ।
खातुनको पनि पहिलो पतिबाट १० वर्षीय छोरा सलाउदिन र पाँच वर्षीय छोरा मैनुदिन छन् । बारा बरेवाका विदेशी मियाँसँग दाम्पत्य जीवनमा बाँधिएकी खातुनले पहिलो पतिलाई छाडेर दुई पत्नी भएका कनकपुर–२ का शेख जोखनसँग दोस्रो विवाह गरेकी थिइन् । खातुन शेख जोखनकी तेस्री पत्नी हुन् ।
यसैबीच रौतहट, धर्मपुर–६ बाट प्रहरीले हतियारसहित एक व्यक्तिलाई पक्राउ गरेको छ । पक्राउ परेका २९ वर्षीय चनरदेव राय यादवसँग एक थान नलकटुवा पेस्तोल र दुई राउन्ड गोलीसमेत प्रहरीले बरामद गरेको छ । धर्मपुर–६ का विजय राय यादवलाई पटक–पटक धम्की दिने गरेको आरोपमा पक्राउ परेका यादवसँग प्रहरीले सोधपुछका क्रममा घरमा हतियारसमेत रहेको सुइँको पाएपछि खानतलासी गर्दा लुकाइराखेको एकनाले नलकटुवा पेस्तोल र गोली फेला पारेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । आज देशका धेरैजसो स्थानमा बिहानैदेखि वर्षा भइरहेको जल तथा मौसम विज्ञान विभागले जनाएको छ। देशका विभिन्न क्षेत्रमा आज

काठमाडौं। सभामुख अग्नि सापकोटाविरुद्ध परेको मुद्दामा सर्वोच्च अदालतको संवैधानिक इजलासले बुधबार सुनुवाइ गरेन ।प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर जबरा नेतृत्वको संवैधानिक इजलासमा

जिल्लाको दिपायल सिलगढी नगरपालिका–७ तथा पूर्वीचौकी गाउँपालिका–१ को सीमाक्षेत्र बुढोबाँज भन्ने ठाउँमा बेवारिसे अवस्थामा एक महिलाको शव फेला परेको छ

काठमाडौं । चैत्र शुक्ल नवमीका दिन मर्यादा पुरुषोत्तम भगवान् रामचन्द्रको सम्झनामा मनाइने ‘रामनवमी’ पर्व आज देशभरि श्रद्धा र भक्तिपूर्वक पूजा