कांग्रेसलाई सरकारको नेतृत्व दिइन्न : प्रचण्ड

९ आश्विन २०६९, मंगलवार ०८:४९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ९ असोज । एककिृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले मुलुकको राजनीतिक समस्या निकासका लागि राष्ट्रिय सहमतिको सरकारको विकल्प नभएको बताएका छन् । तर, त्यस्तो सरकारको नेतृत्व कसले गर्ने भन्नेचाहिं निश्चित नभएको उनको कथन छ ।
परिवर्तित परिवेशमा नेपाली कांग्रेसको नेतृत्व आफूहरुलाई अस्वीकार्य हुनेमा भने उनको स्पष्ट अडान देखिएको छ । सोमबार पोखरामा उनले नेपाली कांग्रेसलाई सरकारको नेतृत्व दिन नसकिने अभिव्यक्ति दोहोरयाए । प्रचण्डको नेतृत्वमा रहेको सत्ताधारी गठबन्धनको नवगठित मोर्चाले देशव्यापी चुनावीसभा गर्ने घोषणा गरिसकेको र विगतको सहमतिविपरित कांग्रेसलाई सरकारको नेतृत्व नदिने भनी बारम्बार दोहोरयाइरहेको परिवेशबीच कांग्रेस, एमाले, नेकपा–माओवादी लगायतका १३ वटा दलहरु पनि अब सरकारविरुद्ध आन्दोलनमै उत्रने तयारी गर्दैछन् । यसले मुलुक फेरि एकपटक मुठभेडमा जाने निश्चित भएको छ । तर, अझै पनि निकासचाहिं कहांनेर छ भन्ने कुनै शक्तिले पनि औंल्याउन नसक्नु घोर विडम्वनाको विषय बनेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसले आफ्नो पार्टी मिलेनियम च्यालेन्ज कर्पोरेशन(एमसिसी) सम्झौताप्रति सकारात्मक भएको जनाएको छ। कांग्रेसकी केन्द्रीय सदस्य डा.डिला सङ्ग्रौलाले नेपाल

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले राष्ट्रियसभा सदस्यबाट पदमुक्त भएका नेकपा एमालेका नेता रामबहादुर थापा बादललाई गृहमन्त्रीमै पुनः नियुक्ति गर्ने

काठमाडौं । नेपाल आयल निगमले पुनः पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य वृद्धि गरेको छ । इण्डियन आयल कर्पोरेशनबाट शुक्रबार प्राप्त मूल्य सूचीअनुसार

सुर्खेत । कर्णाली प्रदेश सरकारका मुख्यमन्त्री महेन्द्रबहादुर शाहीले तीन मन्त्री नियुक्त गर्नुभएको छ । यही वैशाख ३ गते विश्वासको मत