सरकारविरुद्ध सडक संघर्षमा जाने विपक्षी दलहरुको निर्णय

८ आश्विन २०६९, सोमबार २१:१४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ८ असोज । नेपाली कांग्रेसलगायतका १६ दलहरु बाबुराम भट्टराई नेतृत्वको सरकारलाई सडक आन्दोलनबाट हटाउने निर्णयमा पुगेका छन् । सोमबार कांग्रेस मुख्यालय सानेपामा बसेको प्रतिपक्षी दलहरुको बैठकले प्रधानमन्त्रीले तत्काल राजिनामा नगरे आन्दोलनबाट सरकार हटाउने निर्णय गरेको हो ।
बैठकपछि कांग्रेस उपसभापित रामचन्द्र पौडेलले सोसम्बन्धी निर्णयको जानकारी गराउंदै आगामी बिहिबार बस्ने विपक्षी दलहरुको बैठकले आन्दोलनका कार्यक्रम घोषणा गर्ने जानकारी दिए । नेता पौडेलले थपे, ‘वर्तमान सरकार नै कारक हो जसले सहमति बन्न दिएन, यसले भ्रष्टाचार ल्याएको छ, ठूला विकृति ल्याएको छ, अराजकता सिर्जना गरेको छ । संविधानसभा असफल बनाएको छ ।’ बैठकमा कांग्रेस, एमाले, नेकपा माओवादी, राष्ट्रिय जनशक्ति, राप्रपा लगायत १६ दलको सहभागिता थियो।
बाबुराम भट्टराईको सरकार सहमतिविरोधी भएको आरोप लगाउंदै नेकपा माओवादीका उपाध्यक्ष सीपी गजुरेलले वर्तमान सरकार रहेसम्म सहमति निर्माण हुन नसक्ने दाबी गरे । उनले भने, ‘यसलाई हटाउने आन्दोलन नै एउटा मुख्य विकल्प हो भन्ने निष्कर्षमा पुग्यौं ।’

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सिरहाको लाहान नगरपालिका–२२ गड्डा चोकमा लुटेराको एक समुहले गोली प्रहार गरी एक जनाको हत्या गरेको छ । सुनचाँदी

बागलुङ नगरपालिका–३ गुठीमा रहेको एक फर्निचर उद्योगमा भीषण आगलागी भएको छ । विराट बोहराले सञ्चालन गरेको सिर्जना फर्निचरमा आगलागी हुँदा

साउदी अरबले तीन उच्च सैनिकलाई ‘देशद्रोह’ गरेको आरोपमा मृत्युदण्ड दिएको यहाँको रक्षा मन्त्रालयले बताएको छ । मन्त्रालयले राज्य सञ्चालित समाचार

काठमाडौं । प्रत्येक वर्ष चैत्र कृष्ण औँसीका दिन मनाइने घोडेजात्रा पर्व आज मनाइँदैछ । उपत्यकामा कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण फेरि बढ्न