भैरहवामा हातको शल्यक्रियासम्बन्धी राष्ट्रिय प्रशिक्षण

८ आश्विन २०६९, सोमबार २०:५० मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, रुपन्देही, ८ असोज । हातको उपचारसंग सम्बन्धित नविनतम प्रविधिको प्रयोगगरी हातको क्षती कम गर्न भैरहवास्थित युनिभर्सल कलेज अफ मेडिकल साइन्सेस अस्पतालमा आइतबारदेखि सुरु भएको राष्ट्रिय प्रशिक्षण सम्पन्न भएको छ ।
नेपालका विभिन्न मेडिकल कलेज र अस्पतालमा हातको शल्यक्रिया गर्दै आएका करिव १ सय जना चिकित्सक सहभागी रहेको दुईदिने प्रशिक्षणमा भारतका हस्त शल्यक्रिया समाजका बरिष्ठ चिकीत्सक प्रा. भाष्करानन्द कुमार, कस्तुर्वा मेडिकल कलेज, मणिपाल भारतका बरिष्ठ चिकीत्सक प्रा. अनिल भट्ट, चण्डिगढ भारतका प्रा.डा. रवि गुप्ता र नेपालको धुलिखेल अस्पतालका बरिष्ठ चिकीत्सक निराजन प्रसाद पराजुलीले हातको आधारभुत उपचारका साथै क्षति कम गर्ने बिषयमा प्रशिक्षण दिनुभयो ।
नेपालजस्तो कृषिप्रधान देशमा खेतीपातीको समयमा अत्यन्त मुल्यवान मानिने हात दुर्घटनाबाट जोगाउनु आपैmमा चुनौतीपुर्ण हुने गरेको र विभिन्न दुर्घटनाबाट क्षती भएको हातलाई अस्पताल ल्याउनुअगावै तत्काल अपनाउनु पर्ने प्रारम्भिक प्रविधिदेखि अस्पतालमा गरिने नविनतम प्रविधि अपनाई जोगाउन प्रशिक्षणको आयोजना गरिएको कार्यक्रम संयोजक डा.आलोक पाण्डेले बताउनु भयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । आज देशका धेरैजसो स्थानमा बिहानैदेखि वर्षा भइरहेको जल तथा मौसम विज्ञान विभागले जनाएको छ। देशका विभिन्न क्षेत्रमा आज

काठमाडौं। सभामुख अग्नि सापकोटाविरुद्ध परेको मुद्दामा सर्वोच्च अदालतको संवैधानिक इजलासले बुधबार सुनुवाइ गरेन ।प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर जबरा नेतृत्वको संवैधानिक इजलासमा

जिल्लाको दिपायल सिलगढी नगरपालिका–७ तथा पूर्वीचौकी गाउँपालिका–१ को सीमाक्षेत्र बुढोबाँज भन्ने ठाउँमा बेवारिसे अवस्थामा एक महिलाको शव फेला परेको छ

काठमाडौं । चैत्र शुक्ल नवमीका दिन मर्यादा पुरुषोत्तम भगवान् रामचन्द्रको सम्झनामा मनाइने ‘रामनवमी’ पर्व आज देशभरि श्रद्धा र भक्तिपूर्वक पूजा