युवालाई रोजगार नबनाए देश धराशयी : सुरज वैद्य

८ आश्विन २०६९, सोमबार २०:४७ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, रुपन्देही, ८ असोज । नेपाल उद्योग बाणिज्य महासंघका अध्यक्ष सुरज बैद्यले देशमा राजनैतिक अस्थिरताको कारणले उद्योग, व्यावसाय धरासायी बन्दै गएको वताउनु भएको छ । स्याङ्जा उद्योग बाणिज्य संघले गरेको भेटघाट कार्यक्रममा बैद्यले देशमा स्थीर सरकार नभएकाले उद्योग व्यावसाय धरासाहि अवस्थामा पुगेको बताउनुभयो । उहाँले देशमा अझै ५ बर्षसम्म स्थिर सरकार बन्ने अवस्था नरहेको जिकिर गर्दै वैद्यले उद्योगी व्यावसायीहरुले सहमतीको सरकार गठन हुन सक्ने अवस्था पनि नदेखेको स्पष्ट पार्नु भयो । अध्यक्ष बैद्यले राजनैतिक स्थिरता नभएको कारणले उद्योगी व्यावसायीलाई काम गर्ने वातावरण नमिलेको र युवा उद्यमीको प्रवेश हुन नपाएकाले जानकारी दिनुभयो । उहाँले युवाहरुलाई पुर्ण रोजगारी दिलाउन नसकेसम्म जतिसुकै राम्रो र लोकप्रिय संविधान बनेपनि देश विकास सम्भव नभएको दाबी गर्नुभयो ।

पटक–पटक सरकार परिवर्तन भैरहदा स्पष्ट नीति बन्न नसक्ने भन्दै उहाँले लगानीको वातावरण बन्न नसकेको जिकिर गर्नुभयो । वैद्यले स्याङ्जाको पहिचान कफि, सुन्तला भएकाले त्यसको विकास र विस्तारको लागि लाग्न सुझाव दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

कैलाली । भारतको उत्तर प्रदेशसँग सीमा जोडिएको कैलालीको गौरीफन्टा सीमा नाकामा भोलिसम्मका लागि आवागमन बन्द गरिएको छ । उत्तर प्रदेशका

काठमाडौं । नेपाल आयल निगमले पुनः पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य वृद्धि गरेको छ । इण्डियन आयल कर्पोरेशनबाट शुक्रबार प्राप्त मूल्य सूचीअनुसार

काभ्रेपलाञ्चोक । जिल्लाको पुराना तीन नगर बनेपा, धुलिखेल र पनौती ‘काभ्रे’ स्मार्ट सिटीका नामले परिचित हुन संरचना निर्माण प्रक्रियालाई तीव्रता

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षको आठ महिनाको अवधिमा रु छ खर्ब ४२ अर्ब १४ करोड बराबरको विप्रेषण मुलुक भित्रिएको छ