अधिकृतमसनिका ओहदामा १ हजार ३ सय ८८ पूर्वलडाकु उत्तीर्ण

८ आश्विन २०६९, सोमबार ०७:४८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ८ असोज । समायोजन रोजेका एमाओवादीका पूर्वलडाकुहरुमध्ये भर्ना छनोट प्रक्रियामा सहभागी १ हजार ३ सय ८८ पूर्वलडाकु अन्तिम परीक्षामा उत्तीर्ण भएका छन् । नेपाली सेनामा जाने निश्चित भएको उक्त संख्या अधिकृतभन्दामुनि पदका लागि उत्तीर्ण भएकाहरुको हो ।
सैनिक जनसम्पर्क निर्देशनालयका अनुसार लिखित र स्वास्थ्य परीक्षणमा उत्तीर्ण १ हजार ४ सय २ मध्ये अन्तर्वार्ताका क्रममा दस जना अनुपस्थित रहे भने चार जना अनुत्तीर्ण भए । अधिकृत पदमा समायोजनका लागि लिखित परीक्षामा उत्तीर्ण ७५ जनाको भने स्वास्थ्य परीक्षण तथा गुणमापन परीक्षा जारी छ । लडाकु रेखदेख, समायोजन र पुनःस्थापनासम्बन्धी विशेष समितिको निर्णयअनुसार समायोजन मापदण्ड पूरा गरेका लडाकुलाई अब ४५ दिन घरबिदामा पठाइने छ ।
घरबिदामा रहे पनि उनीहरूले यसअघि लडाकुका रूपमा पाउँदै आएको रासन र भत्ताबापतको रकम पाउने छन् । घरबिदाबाट फर्केपछि सेनाले तोकेको स्थानमा उनीहरूको तालिम सुरु हुनेछ । तालिममा सहभागी भएपछि उनीहरूले आआफ्नो पदअनुसार अन्य सैनिकले पाउनेसरह सुविधा पाउने छन् भने उनीहरूको हकमा पनि सैनिक ऐन लागू हुनेछ । तालिमका क्रममा कोही भागे अब उनीहरूमाथि सैनिक ऐनअनुरूप कारबाही हुन्छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए)ले परोपकारी गतिविधि सञ्चालन गर्न ‘एनआरएनए फाउन्डेसन’ स्थापना गरेको छ । फाउन्डेसनको प्रस्तावित अध्यक्षमा संघका पूर्वअध्यक्ष एवं

काठमाडौँ । सरकारले विभिन्न पाँच देशमा वैदेशिक अध्ययन स्वीकृति पत्र (नो अब्जेक्सन लेटर) दिन रोक लगाएको छ । मुलुकमा कोभिड-१९

काठमाडौँ । नेकपा एमाले अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालबीच भेटवार्ता भएको छ । उनीहरुबीच

काठमाडौं । नेपालमा बितेको २४ घण्टामा देशभर २३५१ जनामा कोारेना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार