युएईमा दक्षिण एसियाली (शार्क) राष्ट्रहरुको सांस्कृतिक आदान प्रदान कार्यक्रम सम्पन्न

७ आश्विन २०६९, आईतवार २१:४४ मा प्रकाशित

डी. आर. गुरुङ, अबुधाबी । दक्षिण एसियाली (शार्क) राष्ट्रहरु भारत, पाकिस्तान, नेपाल, बंगलादेश, श्रीलंका, माल्दिव्स, अफ्गानिस्तानका युएई स्थित राजदुताबासहरुको संयुक्त आयोजनामा गत २० सेप्टेम्बर २०१२ को दिन आबुधाबिको इन्डियन सोसिअल सेन्टरमा भब्यरुपमा “दक्षिण एसिया कल्चरल शो” सम्पन्न भएको छ । नेपाल लगायत अधिकांश दक्षिण एशिया सहयोग संगठन (शार्क ) राष्ट्रहरुको राजदुतहरु, अन्य विशिष्ट व्यक्तिहरु, साथै ठुलो संख्यामा युएईम़ा रहेका शार्क मुलुकका नागरीकहरुको उपस्थितिमा सम्पन्न सो कार्यक्रममा अधिकांश शार्क मुलुकहरुको आ-आफ्नो मौलिक संस्कृति झल्काउने नृत्य तथा झाँकीहरु प्रस्तुत गरिएको थियो ।

उक्त कार्यक्रममा नेपालको तर्फबाट पनि तमु समाज युएई क्षेत्रीय समिति आबुधाविका कलाकारहरु श्याम तमु, अमृत तमु, तारा बहादुर तमु, पवित्रा तमुस्यो, पुर्णिमा त मुस्यो, मिना तमुस्योले “पश्चिम कोहि पुर्व घर” बोलको राष्ट्रिय गितमा जोडदार सामुहिक नृत्य र सुनिल तमुले “म हुँ नेपाली बाबु” भन्ने गितमा आकर्षक एकल नृत्य प्रस्तुत गरि प्रतिनिधित्व गरेका थिए भने अन्य केहि नेपाली कलाकारहरुले पनि नेपालको तर्फबाट आफ्नो प्रस्तुति दिएका थिए ल् दक्षिण एसियाली राष्ट्रहरुको बिचमा सांस्कृतिक सद्भावलाई कायम राख्दै त्यसलाई अझ मजबुत बनाउने उदेश्यले आयोजित उक्त कार्यक्रममा नेपाली कलाकारहरुले नेपाली झन्डा फहराउदै “बुद्ध नेपालमा जन्मिएका हुन” भन्ने संदेश पनि प्रबाह गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

दक्षिण पश्चिम चीनको तिब्बत स्वायत्त क्षेत्रको उच्च उचाई भएका स्थानहरूबाट नाग्कु शहरमा कूल १७ हजार ५५५ व्यक्तिलाई टाढा सारिने तिब्बती

गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणले संसद्मा विचाराधिन रहेको नागरिकता विधेयकलाई दलको सहमतिमा अघि बढाउने प्रयत्नमा सरकार लागेको बताउनुभएको छ । विधेयक अघि

काठमाडौं । नेपालले अमेरिकालाई अमेरिकाको ‘स्टेट पार्टनरसिप प्रोग्राम’ एसपीपीमा आबद्ध नहुने निर्णय पठाएको छ । गृहमन्त्री वालकृष्ण खाँणका अनुसार एसपीपीमा

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव शंकर पोखरेलले नेपाली काँग्रेस नेतृत्वको गठबन्धनबाट समाजवाद सम्भव नुहने बताएका छन् । सोमबार नरबहादुर कर्मचार्य

आजको प्रमुख समाचार