राजधानीमा जापानी एजुकेशन फेयर हुने

७ आश्विन २०६९, आईतवार १५:३९ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ७ असोज । जापानमा उच्च शिक्षाको अध्ययन गर्न चाहने नेपाली विद्यार्थीहरुको लागि लक्षित गरेर आगामी १३ र १४ गते काठमाडौमा जलसान दोस्रो जापानी शैक्षिक मेलाको आयोजना हुने भएको छ । जापान विद्यार्थी पठाउने विद्यालय र कन्सल्टेन्सीहरुको छाता संगठन जापानीज ल्याङग्वेज स्कुल एसोसिएसन अफ नेपालको आयोजना हुन लागेको सो शैक्षिक मेलामा जापानका १७ वटा प्रतिष्ठित क्याम्पस र विश्वविद्यालयका प्रतिनिधिहरु आफै उपस्थित भई विद्यार्थी र अभिभावका जिज्ञासा समाधान गर्ने आइतबार राजधानीमा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा जानकारी दिइयो ।
राजधानीको भृकुटी मण्डपमा आयोजना हुने मेलाको असोज १३ गते विहान साढे नौ बजे उद्घाटन हुने र त्यसपछि सांझ ५ बजेसम्म र भोलीपल्ट विहान १० देखि ५ बजेसम्म मेला सन्चालन हुने बताइएको छ ।
पहिलो दिन जापानी राष्ट्रिय पोशाकको प्रयोग र कागजबाट विभिन्न बस्तु निर्माण गर्ने प्रर्दशनी गरिने छ भने दोस्रो दिन चपस्टिकको प्रयोग र पेपर आर्टर्सको पर्दशनी गरिने आयोजक संस्थाले जनाएको छ । शैक्षिक मेलामा जापानको शिक्षा प्रणाली, जापानी जीवनशैली, संस्कृति, अध्ययनपछिको अवसर, डिपेन्डेन्ट भिसा, लागत र कामको विषयमा समेत अभिभावकलाई जापानीहरुले प्रष्ट पार्ने संस्थाका अध्यक्ष सुनिल बज्राचार्यले जानकारी दिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । पहिरोका कारण सिद्धार्थ राजमार्ग र तानसेन-तम्घास सडक अवरुद्ध भएको छ । सिद्धार्थ राजमार्गका धेरै ठाउँमा पहिरो खसेको र

नवलपरासी । नवलपुर (नवलपरासी पूर्व) को मध्यविन्दु नगरपालिका-१० मा पर्ने तीन वटा खहरेखोलाको डाइभर्सन बाढीले बगाएपछि पूर्व-पश्चिम राजमार्ग अवरुद्ध भएको

बागलुङ । निरन्तरको वर्षाका कारण बागलुङका दुई ठूला राजमार्ग अवरुद्ध भएका छन् । राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाका रूपमा रहेको मध्यपहाडी पुष्पलाल

चितवन । विकास गतिमा तीव्ररुपमा अघि बढिरहेको भरतपुर महानगरपालिकामा योजना लिएर गएपछि रित्तो हात फर्किनु पर्दैन । महानगरभित्रका वडाध्यक्षहरू योजना

आजको प्रमुख समाचार