दशैंअघि नै कांग्रेस नेतृत्वको सरकार : माधव नेपाल

६ आश्विन २०६९, शनिबार १९:०९ मा प्रकाशित

 काठमाडौ, ६ असोज । नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता माधकुमार नेपालले एकीकृत नेकपा माओवादी र संयूक्त लोकतान्त्रिक मधेसी मोर्चाका नेताहरुले आफूसँग सहमतिको सरकारको नेतृत्वका लागि आफूहरुले दावी नगर्ने प्रतिबद्धता ब्यक्त गरेको खुलासा गरेका छन् । एक निजी टीभी च्यानलका लागि अन्तरवार्ता दिने क्रममा उनले त्यही कारणले नै शुक्रवारको बैठकमा आफूले नेपाली कांग्रेसलाई नेतृत्व दिन प्रस्ताव गरेको बताए ।

उनले माओवादी र एमालेले दुई–दुई पटक नेतृत्व गरिसकेकोले पनि सहमतिको सरकारको लागि काग्रेसको नेतृत्व उपयुक्त हुने भन्दै कांग्रेसलाई तत्काल उमेदवार घोषणा गर्न आब्हान गरे । उनले कांग्रेसले तत्काल नेतृत्वको टुङगो नलगाए फेरि पनि अप्ठ्यारो अवस्था आउने भन्दै छिटो उमेदवार घोषणा नगरे कांग्रेसको नेतृत्वको सम्भावना क्षीण बन्ने चेतावनी समेत दिए ।
माओवादीको नियत अझै पनि खराव रहेको औंल्याउंदे नेपालले भने– ‘उसले फेरि पनि बखेडा खडा गर्न सक्छ, माओवादीले सहज रुपमा सरकार गठन गर्न दिनेछ भन्नेमा मलाई अझै पनि विश्वास छैन ।’
दशैंअघि नै कांग्रेसको नेतृत्वमा सहमतिको सरकार बन्ने भन्दै नेपालले बैशाखमा संविधानसभा, संसद र स्थानीय निकायको निर्वाचन गर्ने गरी निर्वाचनमा जानुपर्ने बताए । तोकिएको समयमा निर्वाचन गर्न नसके असफल सरकार तत्काल हटाएर नयाँ सरकार निर्माण गर्नुपर्नेमा समेत स्पष्ट दलहरुवीच सहमति हुनुपर्ने धारणा राखे । ६ महिना संविधानसभाको भूमिकामा काम गरेर संविधान जारी गर्नुपर्ने र बाँकी अवधी संसदको भूमिका खेल्नुपर्ने उनको तर्क छ । प्रधानमन्त्री भट्टराई इतिहासकै सबैभन्दा असफल, अयोग्य, कमिशनतन्त्र र भ्रष्टचारको नमुना बनेको आरोप पूर्वप्रधानमन्त्री रहिसकेका नेपालले लगाए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

वासिङ्टन । कोरोनाभाइरस महामारीबाट एक वर्षदेखि सङ्कट व्यहोरिरहेको संयुक्तराज्य अमेरिकामा लाखौं अमेरिकी बेरोजगार छन् । अर्थतन्त्र पुनः खुला भएपनि कतिपय

काठमाडौं । कन्सुलर सेवा विभागले लिखतहरूको प्रमाणीकरणका लागि सङ्केत नम्बरसहितको फाराम वितरण प्रारम्भ गरेको छ । कोभिड–१९ सङ्क्रमण रोकथाम तथा

काठमाडौं । सभामुख अग्नि सापकोटा विरुद्ध परेको मुद्दाको संवैधानिक इजलासमा सुनुवाइ हुने भएको छ । संवैधानिक इजलासमा प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शम्शेर

काठमाडौं । मानिसको स्वाब सङ्कलन नै नगरी कोभिड–१९ परीक्षणको पिसिआर नेगेटिभ रिपोर्ट बनाउने कार्यमा एउटा गिरोह सक्रिय रहेको पाइएको छ