धार्मिक भ्रमणमा निस्केका पूर्वराजाको यस्तो छ बांकी कार्यक्रम

६ आश्विन २०६९, शनिबार १५:२० मा प्रकाशित

काठमाडौं, ६ असोज । धार्मिक भ्रमणका लागि गत ४ गते बिहिबार पोखरा पुग्नुभएका पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहले शनिबार बाग्लुङ र पर्वतका मठमन्दिरको दर्शन गर्नुभएको छ । दर्शनका लागि शनिबार बिहान आफै मोटर चलाएर पोखराबाट त्यसतर्फ प्रस्थान गर्नुभएका शाहले बाग्लुङको कालिका भगवती र पर्वतको गायत्री मन्दिरमा दर्शन तथा पूजाआजा गर्नुभएको काय मुल स्वागत समितिका प्रचार संयोजक अर्जुन बस्नेतले जनाएका छन् । शनिबार दिउंसो १२ बजे कालिका भगवतीको पूज ागर्न पोखराबाट बाग्लुङ जाने क्रममा पूर्वराजालाई करिब ३ सय मोटरसाइकल सवारले स्कर्टिङ गरेका थिए भने बाग्लुङमा राप्रपा नेपालका कार्यकर्ता र सर्वसाधारणले उहांको जयजयकार गर्दै स्वागत गरेका थिए । पूर्वराजा शाह बास बस्न पोखरा नै फर्कनुहुने पनि बस्नेतले जनाए । शुक्रबार म्याग्दी जाने पूर्वराजाको कार्यक्रम रद्द गरिएको थियो ।
आइतबार पूर्वराजा ज्ञानेन्द्रले स्याङजाको बुढीखोलास्थित धनेश्वर महादेव मन्दिरको दर्शन गर्ने कार्यक्रम रहेको छ भने सोमबार तनहुंको पञ्चदेवी मन्दिर पुगेर पोखरै फर्कने बताइएको छ । मंगलबार भने पोखराकै विन्ध्यबासिनी मन्दिर दर्शन गर्ने स्वागत समितिका संयोजक गणेशबहादुर गुरुङले जानकारी दिएका छन् । पूर्वराजालाई पोखरामा नालाको मुखदेखि विन्ध्याबासिनी मन्दिरसम्म नागरिक अभिनन्दनसहित लगिने कार्यक्रम रहेको पनि बताइएको छ ।
भ्रमणको अन्तिम दिन १० गते फेवातालपारीको शान्तिस्तुपको भ्रमणपछि ताल किनारको बसुन्धरापार्कमा शुभेच्छुकहरुसंग भेटघाटको कार्यक्रम तय गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौ । प्यूठानमा भएको जिप दुर्घटनामा परी ज्यान गुमाउनेको संख्या पाँच पुगेको छ। जिल्ला प्रशासन कार्यालय गुल्मीका कर्मचारी सवार लु

काठमाडौँ । सरकारले ११ देशमा राजदूत नियुक्तिको तयार गरेको छ । लामो समयदेखि राजदूत पद रिक्त रहेका ५ देश र

काठमाडौं । राष्ट्रिय जनमोर्चाले एमाले नेतृत्वको गण्डकी प्रदेश सरकारलाई दिएको समर्थन फिर्ता लिने निर्णय गरेको छ । जनमोर्चाका अध्यक्षले अध्यक्ष

सुदुरपश्चिम । सुदूरपश्चिम प्रदेशमा नयाँ वर्ष आरम्भसँगै मनाइने ‘बिसु’ पर्वको रौनक बढेको छ । यो पर्व मनाउने तयारीस्वरूप प्रत्येक घरपरिवारमा