चुनावमा जाने, तर बाबुरामको नेतृत्वमा होइन : नेपाली कांग्रेस

५ आश्विन २०६९, शुक्रबार २१:१३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ५ असोज । नेपाली कांग्रेसको शुक्रबार बसेको पदाधिकारी बैठकले कांग्रेसकै नेतृत्वमा निर्वाचनका लागि नयाँ राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठन हुनुपर्ने निर्क्यौल निकालेको छ । सभापति सुशील कोइरालाको निवासमा बसेको पदाधिकारी बैठकले कांग्रेसले बाबुराम भट्टराई नेतृत्वको वर्तमान सरकारको नेतृत्वमा नयाँ निर्वाचनमा जान नसकिने किटान पनि गरेको छ ।
मधेसी मोर्चासहित प्रमुख तीन दलको बुधबार बसेको बैठकले संविधानसभा पुनःस्थापनाभन्दा नयाँ निर्वाचनमा जाने सैद्धान्तिक सहमति जनाएको थियो । प्रधानमन्त्रीलाई हटाउने मुद्दाको टुंगो नलगाई निर्वाचनमा जाने सहमति गरेको भनी पार्टीपंक्तिबाटै कांग्रेस नेतृत्वको तिब्र आलोचना सुरु भएपछि बैठकले कांग्रेसको नेतृत्वमा निर्वाचनका लागि नयाँ राष्ट्रिय सहमतिको सरकार गठन हुनुपर्ने निर्क्यौल निकाल्दै यसका लागि दलहरूबीचको संवाद कार्यलाई निरन्तर अगाडि बढाउने निचोड निकालेको हो ।
कांग्रेसको यस निर्णयबाट प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराई आक्रोशित भएको बालुवाटार सुत्रले जनाएको छ भने आमकांग्रेस कार्यकर्ताले पार्टीले यस निर्णयलाई अडानका साथ कार्यान्वयनको दिशामा लैजानु पर्ने जनाएका छन् ।
यसैगरी, कांग्रेसले वर्तमान राजनीतिक संकट समाधानका विषयमा हुने छलफलमा मोहन वैद्य नेतृत्वको नेकपा माओवादीलाई सहभागि नगराए छलफल वा बैठकले ठोस परिणाम हासिल गर्न नसक्ने ठहर पनि गरेको छ । पदाधिकारी बैठकले तीन दल र मधेसी मोर्चाले मात्रै सहमति गरेर निकास निकाल्न नसक्ने ठहर गर्दै छलफलका क्रममाअन्य दलहरुलाई पनि सहभागि गराउदै जानु पर्ने ठहर गरेको हो।
ुतीन दल र मोर्चा मात्रै बसेर छलफल गरेर भएका सहमति गराउन सकिदैनु बैठकपछि कांग्रेस नेता रामशरण महतले भने, ‘सहमतिलाई कार्यन्वयन गराउन बैद्यजीले नेतृत्व गरेको माओवादी र उपेन्द्र यादवजीले नेतृत्य गरेको मधेसी जनअधिकार फोरमलाई पनि सहभागि गराउनु पर्छ भन्ने कांग्रेसको निचोड हो।’

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

दक्षिण पश्चिम चीनको तिब्बत स्वायत्त क्षेत्रको उच्च उचाई भएका स्थानहरूबाट नाग्कु शहरमा कूल १७ हजार ५५५ व्यक्तिलाई टाढा सारिने तिब्बती

गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणले संसद्मा विचाराधिन रहेको नागरिकता विधेयकलाई दलको सहमतिमा अघि बढाउने प्रयत्नमा सरकार लागेको बताउनुभएको छ । विधेयक अघि

काठमाडौं । नेपालले अमेरिकालाई अमेरिकाको ‘स्टेट पार्टनरसिप प्रोग्राम’ एसपीपीमा आबद्ध नहुने निर्णय पठाएको छ । गृहमन्त्री वालकृष्ण खाँणका अनुसार एसपीपीमा

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव शंकर पोखरेलले नेपाली काँग्रेस नेतृत्वको गठबन्धनबाट समाजवाद सम्भव नुहने बताएका छन् । सोमबार नरबहादुर कर्मचार्य

आजको प्रमुख समाचार