अब संविधानसभाबाट विवादित विषय टुंगो लाग्दैन : सिंह, पूर्वराजाले भ्रमण गर्न पाउनुपर्छ : नेपाल

५ आश्विन २०६९, शुक्रबार २१:११ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ५ असोज । पूर्व राजा ज्ञानेन्द्र शाहको गण्डकी र धौलागिरि भ्रमणलाई लिएर भइरहेका विरोध प्रदर्शनप्रति एमाले वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले असहमति जनाएका छन् । गणेशमान सिंह स्मृति केन्द्र टोखाले शुक्रबार काठमाडौंमा गरेको स्मृतिसभामा उनले नेपालका सबै क्षेत्रमा भ्रमण गर्न पाउनु हरेक नागरिकको अधिकार रहेको बताए । यसअघि नेता नेपालसमेत पूर्वराजाको भ्रमणविरुद्ध उभिएका समाचार सार्वजनिक भएका थिए । ‘सोही कार्यक्रममा उनले सत्ता कव्जाको मानसिकता वोकेर हिँडिरहेको एमाओवादी यही अवस्थामा सरकार छाड्ने मनस्थितिमा नरहेको दाबी पनि गरे ।
कार्यक्रममा कांग्रेस महामन्त्री प्रकाशमान सिंहले संविधानसभामा रहेका विवादित विषयलाई जनमतसंग्रहबाट टुंग्याउनु पर्ने सुझाव दिए । फेरि निर्वाचनबाट बन्ने संविधानसभाले संविधानका विवादित विषयमा सहमति जुटाउन नसक्ने नेता सिंहको धारणा थियो। उनले विवादित विषयमा जनमत संग्रह उपयुक्त विकल्प रहेको बताए । सरकारले सहमतिविना नयाँ निर्वाचनको घोषणा गरेकै कारण देश संवैधानिक संकटमा फसेको आरोप सिंहको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

खोटाङ । जन्तेढुङ्गा गाउँपालिका–५ चिसापानीका ३७ वर्षीय विज्ञान कोइरालालाई बेपत्ता भएको १९ वर्षपछि घर फर्काइएको छ । नेपालगञ्जमा भेटिनुभएका विज्ञानलाई

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल (प्रचण्ड)ले सरकारको नेतृत्व गर्नेहरु राष्ट्रिय हित विपरीतका गतिविधिमा लागेको आरोप लगाएका छन्

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र जनता समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष महन्थ ठाकुरलगायतका नेताहरुबीच छलफल भएको छ । प्रधानमन्त्री निवास

काठमाडौं । सत्ता समीकरणबारे नेपाली कांग्रेस र माओवादी केन्द्रसँग वार्ता चलिरहेका बेला जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) का अध्यक्ष महन्थ ठाकुरले