हिन्दु राष्टका लागि राप्रपा नेपाल बन्दुक बोक्न तयार

५ आश्विन २०६९, शुक्रबार २१:०८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ५ असोज । जिल्ला स्तरीय कार्यकर्ता भेलालाई सम्बोधन गर्न शुक्रबार गोरखा पुगेका राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी नेपालका अध्यक्ष कमल थापाले धार्मिक भ्रमणमा निस्केका पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहको भ्रमण विथोल्न बन्दको घोषणा गरिए पनि पूर्व राजसंस्थाप्रतिको आस्था र विश्वास कसैले बन्द गर्न नसक्ने अभिव्यक्ति दिएका छन् । जिल्ला स्तरीय कार्यकर्ता भेलालाई सम्बोधन गर्न शुक्रबार गोरखा पुगेका उनले पूर्वराजाको भ्रमण प्रभावित गर्न जिल्ला नै बन्द गर्नु संवैधानिक नागरिक अधिकार र पूर्वराजाको मानव अधिकारमाथि हस्तक्षप भएको दाबी गरे।
ुकांग्रेस(एमालेजस्ता प्रजातान्त्रिक दलले पनि बन्द आह्‍वान गरेकोमा आफूलाई आश्चर्य लागेको भन्दै थापाले लोकतन्त्रको चर्को वकालत गर्ने दलहरुले यस्तो कार्य गर्नु गम्भीर विषय भएको धारणा राखे । पूर्व राजाले धार्मिक स्थल भ्रमण गर्दा गणतन्त्र खतरामा परेको बताउने दलहरुले ल्याएको गणतन्त्र कृत्रिम धरातलमा लादिएको थापाको भनाई थियो। उनले हिन्दू राष्ट्रको पहिचान मेटाउन प्रयास गरे आफ्नो पार्टी बन्दुक बोकेर निस्कने समेत चेतावनी दिए ।
पूर्वराजा ज्ञानेन्द्रको शुक्रबार म्याग्दीको बेनीस्थित शिवालय मन्दिर र शनिबार बिहान घतानमा रहेको गलेश्वर मन्दिर दर्शन र पूजाआजा गर्ने कार्यक्रमलाई विथोल्न म्याग्दीका राजनीतिक दलले शुक्रबार बन्दको घोषणा गरेको थियो। सुरक्षाका कारण पूर्व राजाले भ्रमण स्थगित गरेपछि बन्द स्वतः खुलेको थियो।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । लुम्बिनी प्रदेशका नवनियुक्त मन्त्रीले पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । प्रदेश प्रमुख धर्मनाथ यादवले नवनियुक्त मन्त्रीहरु विजय

काठमाडौं । कोरोना भाइरसको दोस्रो लहर नेपालमा महामारीकै रुपमा फैलिन थालेको छ । सोमबार १२सय ८२ नयाँ संक्रमित थपिएका छन्

काठमाडौँ । सार्वजनिक यातायातमा सिट क्षमताभन्दा बढी यात्रु राख्न नपाइने भएको छ । सोमबार बिहान बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले नयाँ भेरियन्ट

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले अहिले प्रजातन्त्रमाथि खतरा उत्पन्न भएकाले ओलीलाई प्रधानमन्त्रीबाट हटाउनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल