असन्तुष्ट पूर्वलडाकूहरु बिद्रोहमा, ट्रकमा आगजनी

५ आश्विन २०६९, शुक्रबार १०:११ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ५ असोज । लडाकू समायोजनको काम सकियो अब शान्तिप्रक्रिया समाप्त भयो भनी एमाओवादी नेतृत्वको सरकारले दाबी गर्न थालेलगत्तै असन्तुष्ट पूर्वलडाकूहरुले हतियारसहित विभिन्न क्रियाकलाप प्रदर्शन गर्न थालेका छन् । शुक्रबार बिहान धादिङमा भएको घटनाले यही पुष्टि गरेको छ ।
आफूलाई पूर्वलडाकू बताउनेहरुको एक हतियारधारी समूहले शुक्रबार बिहान (राती) २ बजेतिर धादिङको भुमेस्थान गाविस वडा नं ६, सिम्ले र बेनिघाटको भैंसेमा गरी ३ वटा ट्रक जलाएका छन् । हतियार सहित आएका करिब तीन दर्जनको समूहले सडकमा ढुङ्गा राखेर अवरोध गरी चालक र खलासीलाई निकालेर मट्टितेल छर्केर आगो लगाइदिएको बताइएको छ । विरगंजबाट काठमाडौं चिनी लिएर आउँदै गरेको ना ३ ख ८८३७ नम्बरको ट्रक जलेर इञ्जिन लगायत अघिल्लो भाग ध्वस्त भएको इलाका प्रहरी कार्यालय गजुरीले जनाएको छ ।

सोही समुहले ना २ ख ४६१६ नम्बरको वियर बोकेको ट्रकमा समेत आगो लगाएका छन् । सो समूहले चालकसंग मोवाइल लुटि आगो लगाइदिएको प्रहरीले जनाएको छ । संगै रहेको एउटा कारबाट पनि मोवाइल लगायतका सामाग्री लुटेर लगेको प्रहरीको भनाइ छ ।
यसैगरी सोही समूहले विहान साँढे तीन बजे बेनिघाट गाविसको विशालटारमा लु१ख ६०२३ नम्बरको सिमेन्ट बोकेर काठमाडौं आउँदै गरेको ट्रक पनि जलाएको बेनिघाट प्रहरी चौकीले जनाएको छ । घटनास्थलमा हसिया हथौडा अंकित कम्युनिष्ट पार्टीको झण्डा समेत फेला परेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । लुम्बिनी प्रदेशका नवनियुक्त मन्त्रीले पद तथा गोपनीयताको शपथ लिएका छन् । प्रदेश प्रमुख धर्मनाथ यादवले नवनियुक्त मन्त्रीहरु विजय

काठमाडौं । कोरोना भाइरसको दोस्रो लहर नेपालमा महामारीकै रुपमा फैलिन थालेको छ । सोमबार १२सय ८२ नयाँ संक्रमित थपिएका छन्

काठमाडौँ । सार्वजनिक यातायातमा सिट क्षमताभन्दा बढी यात्रु राख्न नपाइने भएको छ । सोमबार बिहान बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले नयाँ भेरियन्ट

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले अहिले प्रजातन्त्रमाथि खतरा उत्पन्न भएकाले ओलीलाई प्रधानमन्त्रीबाट हटाउनुपर्ने बताएका छन् । नेपाल