कांग्रेसको नेतृत्व एमालेलाई स्वीकार्य हुने

५ आश्विन २०६९, शुक्रबार ०९:५२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ५ असोज । आज शुक्रवार बस्ने चार दलको बैठकले तत्काल प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराईलाई पदमुक्त गर्दै नयाँ सहमतिको सरकार गठन गर्ने विषयलाई टुङग्याउनु पर्ने धारणा एमाले नेता भीम रावलले अघिसारेका छन् । उनले अबको नेतृत्व कांग्रेसको भए त्यो एमालेलाई स्विकार्य हुने भन्दै एमालेले तत्कालै सरकारको नेतृत्व दावी नगर्ने स्पष्ट पारे ।

रावलले आगामी संविघानसभाको निर्वाचनसँगै संविधानका विवादित विषयमा जनमत संग्रह र स्थानीय निकायको निर्वाचन पनि संगसंगै गर्नुपर्ने मौलिक धारणा अगाडि सारे । उनले अब निर्वाचित हुने संविधानसभा पहिलाको जस्तो अनन्त कालको लागि हुन नसक्ने भन्दै एक वर्षमा संविधान लेखेर जारी गर्ने गरी र बाँकी समय संसदको रुपमा कार्य गर्ने गरी निर्वाचन गर्नुपर्ने बताए । रावलले भने– ‘एक वर्षमा नभए थप तीन महिना समय दिने त्यसमा पनि नभए जनमत संग्रहमा जाने गरी ब्यवस्था गर्नुपर्छ ।’

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसले हिमाली जिल्लाको अधिवेशन दशैँअघि नै गर्ने निर्णय गरेको छ। बिहीबार कांग्रेस पदाधिकारी र निर्वाचन समितिको छलफलबाट

चितवन । इच्छाकामना गाउँपालिका–५ नाग्दीखोलास्थित पृथ्वी राजमार्गमा काठमाडौँबाट पोखरातर्फ जाँदै गरेको कार त्रिशूली नदीमा खस्दा तीन जना बेपत्ता भएका छन्

काठमाडौं । पराष्ट्रमन्त्री डा नारायण खड्का संयुक्त राष्ट्रसङ्घको ७६औँ महासभामा भाग लिन नेपाली प्रतिनिधिमण्डलको नेतृत्व गर्दै न्युयोर्क पुगेका छन् ।

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवि भण्डारीले विनियोजन विधेयक प्रमाणिकरण गरेकी छन् । संघीय संसदको दुबै सदनबाट पारित भएको विधेयक राष्ट्रपति भण्डारीले