नेपाली समाजसेवी पुष्पा बस्नेत सिएनएन हिरोको उत्कृष्ट १० भित्र पर्न सफल

४ आश्विन २०६९, बिहीबार २३:५२ मा प्रकाशित

पुरुषोत्तम ढकाल, अमेरिका, ५ असोज । नेपाली समाजसेवी पुष्पा बस्नेत सिएनएन हिरो २०१२ को उत्कृष्ट १० भित्र पर्न सफल भएकी छिन । नेपाली समाजसेवी पुष्पा बस्नेतले सन् २००५ देखि बिना कसुर आफ्ना अभिभावक संगै जेल जीवन बिताई रहेका सयौ बाल बालिकाहरुलाई सिक्षा, स्वास्थ्य र जिबन यापन गराउने कार्य गर्दै आएकी छिन । यसका अतिरिक्त जेल भित्रै पनि त्यस्ता बाल बालिकाहरुलाई साक्षरता अभियान र उनीहरुका अभिभावकलाई जागरण मुलक कार्यक्रम संचालन गर्दै आएकी छिन । समाजसेवी पुष्पा बस्नेतले बिना कसुर आफ्ना अभिभावक संगै जेल जीवन बिताई रहेका निर्दोष बाल बालिकाहरुको सिक्षा, स्वास्थ्य र जिबन यापन तर्फ सरकार, नागरिक समाज र अन्तराष्ट्रिय समुदायको ध्यान आकृष्ट गर्न समेत सफल भएकी छिन । यस अघि सन् २०१० को सिएनएन हिरोको उपाधिबाट माइती नेपालीकी अध्यक्ष अनुराधा कोइराला सम्मानित भएकी थिइन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ।सरकारले स्यानिटरी प्याडमा कुनै पनि कर वृद्धि नगरेको स्पष्ट पारेको छ । महिनावारी हुँदा महिलाले प्रयोग गर्ने स्यानिटरी प्याडमा मूल्यवृद्धि

काठमाडौँ । नेकपा एमालेको केन्द्रीय कमिटीको बैठक आजबाट सुरु हुँदैछ। ललितपुरको च्यासलस्थित तुलसीलाल प्रतिष्ठानमा विहान ११ बजे बैठक बस्ने तय

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसले हिमाली जिल्लाको अधिवेशन दशैँअघि नै गर्ने निर्णय गरेको छ। बिहीबार कांग्रेस पदाधिकारी र निर्वाचन समितिको छलफलबाट

चितवन । इच्छाकामना गाउँपालिका–५ नाग्दीखोलास्थित पृथ्वी राजमार्गमा काठमाडौँबाट पोखरातर्फ जाँदै गरेको कार त्रिशूली नदीमा खस्दा तीन जना बेपत्ता भएका छन्