१४औं महाधिवेशनबाट कांग्रेसका बृद्ध नेता सबै बढारिने !

१० आश्विन २०७८, आईतवार १३:४९ मा प्रकाशित

काठमाडौ ।नेपाली कांग्रेसको १४औं महाधिवेशनअन्तर्गत अहिले विभिन्न जिल्लामा पालिका तहको अधिवेशन जारी छ ।

शनिबारदेखि ५४ जिल्लामा पालिका तहको अधिवेशन सुरु भएको हो । यसअघि ६४ जिल्लामा वडा तहको अधिवेशन सम्पन्न भइसकेको छ ।

क्रियाशील सदस्यता विवादका कारण अझै १३ जिल्लामा वडा तहको अधिवेशन हुन सकेको छैन । शनिबार मात्र थप पाँच जिल्लाको क्रियाशील सदस्यता विवाद टुंगिएकाले अब आठ जिल्लामा मात्र विवाद बाँकी छ ।

यसपटकको वडा र पालिका तहको अधिवेशनबाट युवा पुस्ता नेतृत्वमा पुगेको देखिएको छ । यस्तै, क्षेत्रीय प्रतिनिधिमा पनि धमाधम युवा छनोट हुन थालेपछि यसको सिधै प्रभाव केन्द्रीय महाधिवेशनमा पर्ने अनुमान लगाइएको छ । हजुरबा पुस्तालाई तल्ला तहमै नाति पुस्ताले पराजित गर्दै अघि बढेपछि १४औं महाधिवेशनबाट कांग्रेसमा युवा पुस्ताको बाहुल्यता र हस्तक्षेप बढ्ने अनुमान गर्न थालिएको हो ।

अहिलेको वडा र पालिका तहको अधिवेशनले पाँच दशकदेखि कांग्रेसको नेतृत्वमा बसेर हालीमुहाली गर्दै आएका वृद्ध नेताहरूलाई चिन्तित तुल्याएको छ । वृद्ध नेताहरूकै कारण कांग्रेस संगठन बलियो नभएको, देश र जनताका लागि काम गर्न नसकेको टिप्पणी उठिरहेका बेला धमाधम युवा पुस्ता छनोट हुन थालेपछि कांग्रेसमा ऊर्जा सञ्चार भएको छ ।

यसपटक कांग्रेस नेतृत्वमा युवाहरूले दाबी नगरे पनि उपसभापति, महामन्त्री, सहमहामन्त्री, केन्द्रीय सदस्यमा युवाहरूले राम्रै चुनौती दिने देखिएको छ । कांग्रेसमा दोस्रो पुस्ताका सबै सभापतिका आकांक्षी देखिएका छन् ।

सभापति शेरबहादुर देउवा, वरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेल, कृष्णप्रसाद सिटौला, प्रकाशमान सिंह, डा.शशांक कोइराला, विमलेन्द्र निधि, डा.शेखर कोइराला, अर्जुननरसिंह केसी, सुजाता कोइराला, गोपालमान श्रेष्ठ, रामशरण महत, कल्याणकुमार गुरुङ सभापतिका आकांक्षी देखिएका छन् ।

उपसभापतिमा पूर्णबहादुर खड्का, डा.प्रकाशशरण महत, चन्द्र भण्डारी, सुनिलबहादुर थापा उठ्ने बताइएको छ । महामन्त्रीमा गगन थापा, विश्वप्रकाश शर्मा, बालकृष्ण खाँण, धनराज गुरुङ, प्रदीप पौडेल, गुरुराज घिमिरे, मिनेन्द्र रिजाल उठ्ने चर्चा छ । सभापतिमा इच्छा देखाउने प्रायः १४औं महाधिवेशनबाटै विस्थापित हुने अवस्था छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर जबराले सोमबारका लागि बोलाएका फुलकोर्ट बैठक अन्य न्यायाधीशले बहिस्कार गर्ने घोषणा गरेका छन् । आइतबार

जनकपुरधाम । कांग्रेसका नेता प्रकाशमान सिंहले सभापति र पदाधिकारीहरूकै स्वार्थ र लापरबाहीले पार्टी अवैधानिक हुने अवस्थामा पुगेको आरोप लगाएका छन्

काठमाडौँ । नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले मुलुकमा संघीयता उल्टाउने प्रयत्न भएको बताएका छन् । आइतबार काठमाडौंमा पदम

काठमाडौं । कर्णाली प्रदेशमा सहमतिअनुसार नेपाली कांग्रेसलाई सत्ता हस्तान्तरण गर्न मुख्यमन्त्री महेन्द्रबहादुर शाहीले आनाकानी गरेका छन् । गएको वैशाखमा नेकपा

आजको प्रमुख समाचार