नेपाली महिलाहरुको महान पर्व हरितालिका तीज भब्यताका साथ हाम्बर्गमा सम्पन्न

४ आश्विन २०६९, बिहीबार २०:३१ मा प्रकाशित

सरोज श्रेष्ठ, जर्मनी । हिन्दु नारीहरुको महान पर्व हरितालिका तीज भब्यताका साथ जर्मनीको हाम्बर्गमा सम्पन्न भएको छ । १५ सेक्टेम्बर २०१२ का दिन नेपाली नारीहरुको महान पर्व हरितालिका तीज भब्यताका साथ हाम्बर्गमा मनाउन गत ६ मार्च २०१२ का दिन एनआरएनए जर्मनीको आह्वानमा हाम्बर्गमा कार्यरत सम्पूर्ण संघ संस्थाको बैठकले नेपालका राष्ट्रिय तथा धार्मिक र सांस्कृतिक चार्ड पर्वहरु आपसमा समझदारी सहमती भएर एक अर्कामा सहयोगको वातावरण बनाएर नेपाली प्रमपरागत बिधिले मनाउने बिषयमा बृहत छलफल भई सबैको सहमतीको आधारमा निर्णय भएको थियो ।

जस अनुरुप नेपाली नारीहरुको महान चार्ड हरितालिका तिज नेवा-समाज जर्मनिको आयोजनामा १५ सेक्टेम्बर २०१२ का दिन स्टान्शान्चे अमंदा स्ट्रासे ५८ मुट थिएटर मा भब्यताका साथ नेवा-समाज जर्मनीले आयोजना गरेको हो ।

नेवा समाज जर्मनीका अध्यक्ष सुरेन्द्र प्रधानले सम्पूर्ण नेपाली चेली भेटिहरुलाई २०६९ सालको हरितलिका तीजको स्वागत गर्दै कार्यक्रम सुरु भएको थियो । यस वर्षको नेपाली चेलिबेटीको महान चाड हरितालिका तीजमा दर खुवाने र यो मुट थिएटरको सबै ब्यबस्था नेवा समाज जर्मनीले एक्लै लिएको थियो ।

गत बर्ष भन्दा धेरै संख्यामा हाम्बर्ग तथा यस शहरको वरपरका शहरहरुबाट पनि नेपाली चेलिबेटी आएका थिए । रातो सारी छड्के तिलरी लगाएर नेपाली चेलीहरु प्रबासमा पनि आफ्नो माहितीमा जस्तै रमाएर नाच गान गरेका थिए । सांगितिक डिजे निरजले गरेका थिए ।

यस कार्यक्रमको धेरै जिम्मेवारी बोकेका सरोज श्रेष्ठले चेली भेटीहरुलाई दर खुवानको लागि बिहानै देखी आफुहरु लागेको र आज चेलिबेटीहरुलाई दर खुवाए पुन्य मिल्ने कुरामा विश्वास राख्दछन । त्यसैले हामीले धेरै थरीका खाने कुराहरु तयार गरेकाहौ उनी भन्छन ।

चेलिबेटीहरुलाई सबै ब्यबस्था मिलाउनको लागि सुनिता थापालाई जेम्मेवारी सुम्पिएको थियो । बिहानैदेखी निर बहादुर छन्त्याल पनि तयारीको बिभिन्न काममा लागिरहेका थिए ।

नारायण लाल श्रेष्ठको पनि उपस्थिती रहएको उक्त कार्यक्रम बेलुका ८ बजे देखी सुरु भएकोमा बिहान ६ बजे सम्म हाम्बर्गबासी चेलिबेटीले नाचगान गरेका थिए ।

आयोजक नेवा समाज जर्मनीका अध्यक्ष सुरेन्द्र प्रधानका अनुसार आगामी बर्षहरुमा नेवा समाज जर्मनीले अझ भब्य रुपमा यो कार्यक्रम मनाउने बताउनु भएको छ । कार्यक्रमको सफलताका लागी र नेपाली चेलिबेटीहरुको महान चाड हरितालिका तीजको उपलक्ष्यमा एनआरएनए जर्मनीका अध्यक्ष पुष्प थापाले आफ्नो शुभकामना सन्देश पठाएका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपाल पत्रकार महासङ्घ बेल्जियम शाखाको अध्यक्षमा ओम शर्मा निर्विरोध निर्वाचित हुनुभएको छ । कार्यसमितिको उपाध्यक्षमा डिल्ली अम्माई, सचिवमा पेम्बा गेलु

दमास्कस । ओमानस्थित नेपाली राजदूतावासले हिजो शनिबार साहित्य र प्रकृतिसम्बन्धी एक वेबनारको आयोजना गरेको छ । काठमाडौँको सेरोफेरोका महत्वपूर्ण र

बेलायतको लण्डनमा लामो समयदेखि व्यवसाय गरेर बसिरहनुभएका व्यवसायी एवं समाजसेवी महन्त श्रेष्ठ बेलायतका लागि पर्यटन दूत नियुक्त हुनुभएको छ ।

भिएना । सन् २००९ मा स्कट ल्याण्ड पुगेर फोटोग्राफीलाई आफ्नो पेशा बनाएका सन्तोष भट्ट अहिले जर्मन शहर फ्रान्क फर्टको स्थानीय