नयां सरकारका निर्माणका लागि राष्ट्रपतिले अग्रसरता लिनुपर्ने नेता महतको सुझाव

४ आश्विन २०६९, बिहीबार १८:४५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ४ असोज । नेपाली कांग्रेसका प्रभावशाली नेता डा. रामशरण महतले दुई दिनभित्रमा दलहरुवीच सहमति हुन नसके राष्ट्रपतिले आफै अग्रसरता लिएर एकसाताको समय दिई सहमतिको सरकार गठनको लागि दलहरुलाई आब्हान गर्नु पर्ने सुझाव दिनुभएको छ । रिपोर्टर्स क्लब नेपालले विहीबार अयोजना गरेको साक्षात्कारमा उनले सहमतिको सरकार बन्न नसके जसको नेतृत्वमा बहुमत देखिन्छ त्यसैको नेतृत्वमा सरकार गठन गरेर राष्ट्रिय सहमतिको स्वरुप धारण गर्न निर्देशन दिनुपर्ने धारणा राख्नुभयो ।
साक्षात्कारमा डा. महतले निर्वाचन गर्न नसकेर सर्वाङ्ग नाङ्गो भइसकेका प्रधानमन्त्री डा. बाबुराम भट्टराई नेतृत्वको सरकारअब एक मिनेट पनि बस्न नहुने भन्दै प्रधानमन्त्री स्वयमले ‘मैले निर्वाचन गराउन सकिन, सहमति जुटाउन सकिन, त्यसैले सहमतिको सरकारको लागी राष्ट्रपतिले आब्हान गर्नु परयो’ भनि सिफारिस गर्नु सबैभन्दा उपयुक्त विकल्प भएको उल्लेख गर्नुभयो ।
उहांले कांग्रेसले सरकारको नेतृत्वकालागि मरिहत्ते नगर्ने भए पनि चुनावी सरकारको नेतृत्व कांग्रेसले गर्ने विषयमा पहिला धेरैपटक सहमति भइसकेको स्मरण गराउंदै अब त्यसमा विवाद गर्न नहुने तर्क गर्नुभयो । बैशाखभित्रमै नयाँ निर्वाचन गरिसक्नु पर्ने धारणा राख्दै उहांले सहमतिमा संबैधानिक गतिरोध अन्त्य गर्न राजनीतिक निर्णय गरेर राष्ट्रपति मार्फत जारी गराएर निर्वाचनमा जानुपर्नेमा जोड दिनुभयो । मधेसी मोर्चाले विरोध गरेको ११ प्रदेश काग्रेसको प्रस्ताव नभई माओवादीको भएको भन्दै कांग्रेस ६ वा ७ प्रदेश हुने संघीयताको पक्षमा रहेको नेता महतको प्रस्ट धारणा थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौ ।नेपाली कांग्रेसको १४औं महाधिवेशनअन्तर्गत अहिले विभिन्न जिल्लामा पालिका तहको अधिवेशन जारी छ । शनिबारदेखि ५४ जिल्लामा पालिका तहको अधिवेशन

काठमाडौं । जसपा नेता डा. बाबुराम भट्टराईले पाँच ‘स’को सपना देखेर एकीकृत माओवादी त्यागेको ६  वर्ष पूरा भएको छ । संविधान

काठमाडौं । यदि संसद् सचिवालयमा कार्यरत एक महिलासँग अन्तरंग सम्बन्ध जोडिएको घटना सार्वजनिक नभएको कृष्णबहादुर महराले अहिले माओवादी केन्द्रमा ठूलै

काठमाडौं ।सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकमा मन्त्रिपरिषद् विस्तारका लागि नयाँ मन्त्री नियुक्त गर्नुअघि राजनीतिक दलसम्बन्धी अध्यादेशबारे निर्णय गर्नुपर्ने सहमति भएको छ ।