पूर्वलडाकूहरुसंग कुरा मिल्यो, दुईदिने बन्द फिर्ता

४ आश्विन २०६९, बिहीबार १७:३७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ४ असोज । बहिर्गमित लडाकु र सरकारबीच बिहीबार भएको वार्ता सफल भएको छ । वार्तामा लडाकुको माग बमोजिम प्याकेज उपलब्ध गराउने, विगतमा भएका सहमति समेत कार्यान्वयन गर्न ठोस पहल गर्ने, लडाकुका बन्दीथुनुवाहरुको विवरण शान्ति तथा पुनर्निर्माण मन्त्रालयमा बुझाउने र सो सम्बन्धमा अर्को वार्तामा गृह मन्त्रालयका प्रतिनिधिसहित छलफल गर्ने सहमति भएको बताइएको छ ।
वार्ताबाट सन्तुष्ट पूर्व लडाकूहरुले आगामी शनिबार र आइतबार (असोज ६ र ७ गते) गर्ने भनेको बन्द र विरोधका कार्यक्रम फिर्ता लिएका छन्। पूर्वलडाकू र सरकारबीच बहिर्गमित लडाकु आवद्ध सशस्त्र द्वन्द्वमा घाइते अपाङ्ग भएका व्यक्तिहरु निर्धारित मापदण्डबमोजिम उपचार गर्ने र सुविधा लिने प्रक्रियामा समावेश हुने र बन्द र विरोधका कार्यक्रम फिर्ता लिने गरी चार बुँदे सहमति भएको छ। वार्ता बिहिबार शान्ति तथा पुनर्निर्माण मन्त्रालयमा भएको थियो।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालगन्ज । बाँकेको भेरी अस्पतालमा १९० नमुना परीक्षण गर्दा ५५.७८ प्रतिशतमा कोरोना पोजेटिभ देखिएको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा १९०

बैतडी । हतौडा प्रहारबाट बैतडीमा आज एक बालकको हत्या भएको छ । दशरथचन्द नगरपालिका–१ झोकालीका १५ वर्षीय महेश भुलको हत्या

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र

काठमाडौँ। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को समस्या समाधानका लागि सबै दलसँग सहयोगको आग्रह गरेका छन् । प्रधानमन्त्री