पढाई खर्चको माग गर्दै सिंहदरबार मूलगेटमा आत्मदाह गर्ने चेतावनी

४ आश्विन २०६९, बिहीबार १०:४९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ४ असोज । दुवै हात र एक खुट्टा नभएका भौनेली गाविस–८ वैतडीका नन्दराज भट्टले सरकारले पढाई खर्च वा पढाईको लागि जागिरको व्यवस्था नगरे सिंहदरबारको मूल गेट अगाडि आत्मदाह गर्ने चेतावनी दिएका छन् । ‘मैले प्रधानमन्त्री, शिक्षा मन्त्रीलगायत सम्बन्धित निकायहरुमा धाई सकें, कतैबाट मेरो दयनीय अवस्थाप्रति दृष्टि दिने काम भएन । सरकारले म जस्ता अपाङ्ग जेहेन्दारलाई केही सुविधान दिन सक्तैन भने म बाँच्नु कुनै अर्थ छैन’ भन्दै पत्रकार सम्मेलनमा भट्टले भने– ‘विहिबारदेखि सिंहदरबारको मूल गेटमा आमरण अनसनमा बस्छु, माग सम्बोधन गरिएन भने अनसनमै आत्मदाह गर्छु ।’
१ फिट १० सेन्टिमिटर उचाई भएका भट्टले आफूसंग लेख्न, पढ्न र कम्प्युटर चलाउन सक्ने क्षमता रहेको दाबी गर्दै सरकारले आफूलाई डिग्री पढ्ने व्यवस्था वा सुहाउँदो जागिरको व्यवस्था गर्नुपर्ने माग गरे । उनले वैतडीका समाजसेवी महेन्द्र चन्दले दिएको पढाई खर्च र होटल व्यवसायी श्यामसिंह खत्रीले खाने बस्न मिलाई दिएको व्यवस्थाका कारण आफूले कैलाली बहुमुखी क्याम्पसबाट स्नातक तहको अध्ययन पुरा गरेको र बाँकी पढ्न चाहना पुरा गर्नु सरकारको दायित्व भएको भन्दै पढ्न पाउने आफ्नो अधिकारको राज्यले सम्मान नगरे बांच्नुको कुनै अर्थ नहुने बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । पहिरोका कारण सिद्धार्थ राजमार्ग र तानसेन-तम्घास सडक अवरुद्ध भएको छ । सिद्धार्थ राजमार्गका धेरै ठाउँमा पहिरो खसेको र

नवलपरासी । नवलपुर (नवलपरासी पूर्व) को मध्यविन्दु नगरपालिका-१० मा पर्ने तीन वटा खहरेखोलाको डाइभर्सन बाढीले बगाएपछि पूर्व-पश्चिम राजमार्ग अवरुद्ध भएको

बागलुङ । निरन्तरको वर्षाका कारण बागलुङका दुई ठूला राजमार्ग अवरुद्ध भएका छन् । राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाका रूपमा रहेको मध्यपहाडी पुष्पलाल

चितवन । विकास गतिमा तीव्ररुपमा अघि बढिरहेको भरतपुर महानगरपालिकामा योजना लिएर गएपछि रित्तो हात फर्किनु पर्दैन । महानगरभित्रका वडाध्यक्षहरू योजना

आजको प्रमुख समाचार