आइजीपी रानामाथि कारबाहीको माग

४ आश्विन २०६९, बिहीबार ०९:५२ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ४ भदौ । नवनियुक्त प्रहरी महानिरीक्षक कुवेरसिंह रानामाथि जनकपुरका ७ माओवादी नेता–कार्यकर्तालाई बेपत्ता बनाएको भन्दै कारवाहीको माग गरिएको छ । राना प्रहरी उपरिक्षकको पदमा जनकपुरमा रहंदा २०६० साल असोज २१ ग्ते जनकपुर–४ कटैयाचौरीबाट माओवादीका कार्यकर्ताहरु दुर्गेश लाभ, सञ्जीव लाभ, जीतेन्द्र झा, प्रमोद मण्डल र शैलेन्द्र यादवलाई नियन्त्रणमा लिई बेपत्ता बनाइएको आरोप लाग्दैआएको छ । सोही वर्ष असोज २५ गते माओवादीको जिल्ला सचिवालय सदस्य मनोज दत्त र रामचन्द्र्रलाल कर्णलाई पनि नियन्त्रणमा लिई बेपत्ता बनाइएको आरोप वेपत्ता परिवारले रानामाथि लगाउंदैआएको छ ।

दुई साताअघि प्रचण्ड जनकपुर पुग्दा बेपत्ताका परिवारजनसंगको भेटमा रानालाई आइजीपी नबनाउन आग्रह गरिएको, प्रचण्डले सोअनूरुप आश्वासन पनि दिएको तर एकसातामै रानालाई प्रचण्ड–बाबुरामकै विशेष प्रयासमा आइजीपी बनाएको भन्दै पिडित परिवारले दुखेसो व्यक्त गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

दक्षिण पश्चिम चीनको तिब्बत स्वायत्त क्षेत्रको उच्च उचाई भएका स्थानहरूबाट नाग्कु शहरमा कूल १७ हजार ५५५ व्यक्तिलाई टाढा सारिने तिब्बती

गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणले संसद्मा विचाराधिन रहेको नागरिकता विधेयकलाई दलको सहमतिमा अघि बढाउने प्रयत्नमा सरकार लागेको बताउनुभएको छ । विधेयक अघि

काठमाडौं । नेपालले अमेरिकालाई अमेरिकाको ‘स्टेट पार्टनरसिप प्रोग्राम’ एसपीपीमा आबद्ध नहुने निर्णय पठाएको छ । गृहमन्त्री वालकृष्ण खाँणका अनुसार एसपीपीमा

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव शंकर पोखरेलले नेपाली काँग्रेस नेतृत्वको गठबन्धनबाट समाजवाद सम्भव नुहने बताएका छन् । सोमबार नरबहादुर कर्मचार्य

आजको प्रमुख समाचार