जमकट्टेलको हत्या गर्न खोज्नेहरुको मुद्दा फिर्ता नगर्न आदेश

४ आश्विन २०६९, बिहीबार ०९:४७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ४ भदौ । एमाओवादीका मजदूर नेता शालिकराम जमकट्टेलको हत्या गर्ने प्रयासमा संलग्न भनिएकाहरुको मुद्दा फिर्ता लिने कारवाही तत्काल रोक्न सर्वोच्च अदालतले सरकारलाई अन्तरिम आदेश दिएको छ । न्यायाधीश ताहिर अली अन्सारीको एकल इजलासले निवेदनको अन्तिम टुंगो नलागेसम्म मुद्दा जेजस्तो अवस्थामा रहेको छ त्यही हालतमा राख्नु भनी जिल्ला अदालत काठमाडौंको नाममा आदेश गरेको उल्लेख गरिएको छ । सरकारले किन मुद्दा फिर्ता लिन लागेको हो त्यसको कारण देखाउन पनि अदालतले आदेश दिएको छ ।

गत वर्ष भदौमा बबरमहलको एकान्त स्थलमा जमकट्टेलमाति सांघातिक हमला भएको थियो भने त्यसमा रमेश भन्ने तारानिकी पन्तको मुख्य संलग्नता रहेको भन्दै मुद्दा परेको थियो । आक्रमणमा संलग्न ६ जना एमाओवादीकै कार्यकर्ता भएका र उनीहरु बाबुराम पक्षधर भएकोले मुद्दा फिर्ता लिन लागिएको बुझिएको छ । मुद्दा फिर्ता गर्न लागिएको जानकारी पाएलगत्तै जमकट्टेलले सोविरुद्ध रिट हालेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) का अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले आफ्नो नेतृत्वमा सरकारमा सहभागी नहुने बताएका छन् । यसअघि उपप्रधानमन्त्रीसहित

काठमाडौँ – साताको पहिलो र दोस्रो दिन उच्च अंकले घटेको शेयर कारोबार मापक नेप्से परिसूचक मंगलबार पनि घटेको छ ।

काठमाडौँ । यती एअरलाइन्सको भगिनी संस्था तारा एयरले आगामी असोज २३ देखि पोखरा–जोमसोम उडानलाई नियमित गर्ने भएको छ । विश्वका

काठमाडौं । सत्तारुढ पाँच दलीय गठबन्धनले नागरिक अगुवाबाट दुई जनालाई मन्त्री बनाउँने सहमति गरेका छन् । प्रतिगमन विरुद्वका आन्दोलनमा सक्रिय