दोहामा नेपालीको रहश्यमयी किसिमले हत्या

४ आश्विन २०६९, बिहीबार ०९:४४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ४ भदौ । गत जुलाई २८ देखि कतार दोहामा हराईरहेका बागलुङ लेखनी गाविसका बुद्धिबहादुर पुन हत्या गरिएको अवस्थामा फेला परेका छन् । २८ वर्षिय पुनको हत्या गरेर फालिएको अवस्थामा कतारको उकिरमा प्रहरीले शव फेलापरेको हो । दोहामै कार्यरत पुनका फुपाजु गुरुप्रसाद थापाकाअनुसार उनी स्वदेश फर्कने तयारीमा थिए । नेपाल फर्कनुअघिल्लो दिनदेखि अचानक पुन हराएको बताइएको छ । एक महिनाअघि खोटाङका तीर्थबहादुर खड्काको पनि यसैगरी स्वदेश फर्कने बेला हत्या गरिएको थियो । पुन र खड्काको हत्याका विषयमा छानबिन भइरहेको नेपाली दूतावासका द्वित्तिय सचिव जयबहादुर राईले बताएका छन् ।
दुई वर्षदेखि बुद्धि दोहास्थित टाइगर कम्पनीको सुरक्षा गार्ड थिए भने हत्या हुंदा पनि उनी सुरक्षा गार्डकै पोशाकमा थिए । घर जाने बेला भएको भन्दै साथीभाइहरुसंग भेटघाटमा व्यस्त हुनथालेका उनी साथीहरुसंग ढुकुटी खेलेको पैसा पनि उठाइरहेका थिए । उनका फुपाजुका अनुसार कतार छोडेर परिवारसहित बुद्धि हङकङ जाने तयारीमा थिए । बुद्धिको हत्याको रहश्य छिट्टै बाहिर ल्याउन प्रहरीसंग माग गरिएको पनि थापाले बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । यस वर्ष मनसुन औसत समयभन्दा केही दिन ढिला गरी बाहिरिने सम्भावना रहेको जल तथा मौसम विज्ञान विभागले जनाएको

काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा नेपालमा १ हजार १५८ जनामा कोरोनाभाइरसको संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा मन्त्रालयका अनुसार

काठमाडौँ । कोरोना संक्रमित भएका नेपाली काँग्रेसका महामन्त्री पूर्णबहादुर खड्का अस्पताल भर्ना भएका छन् । महामन्त्री खड्का मंगलबार सशस्त्र प्रहरी

काठमाडौं । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) का अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले आफ्नो नेतृत्वमा सरकारमा सहभागी नहुने बताएका छन् । यसअघि उपप्रधानमन्त्रीसहित