ओलीको प्रश्न : ‘म प्रधानमन्त्री भएको बेला यसरी पदक बाँडेको भए के हुन्थ्यो ? नागरिक समाजले के भन्थ्यो ?’

५ आश्विन २०७८, मंगलवार १५:३२ मा प्रकाशित

काठमाडौं।नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले जथाभावी पदक बाँडेको भन्दै आक्रोश पोखेका छन् । श्वेतशार्दूल (मदन भण्डारी) पुस्तक विमोचन कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै ओलीले विरोध गर्ने सबै निकायलाई पदक दिएर पदककै बेइज्जत गरेको उल्लेख गरे ।

‘अस्तिको दिनको जस्तो पदक वितरण हामीले गरेको भए बा बा । अहिले निर्णय खारेज गर्ने अदालतलाई दिएको छ, बहस गर्ने वकिललाई दिएको छ । कसले रोकोस् ? विरोध गर्ने अखबार टेलिभिजनलाई दिएको छ । कस्तो सबैतिर ढ्याक्ढ्याक्ती आवाज नआओस भनेर थुनेको छ । विरोधी नै रहेनन् । रत्नपार्कमा बसेर वितरण गरेजस्तै छ भन्या । म प्रधानमन्त्री भएको बेला गरेको भए के हुन्थ्यो ? बुद्धिजिवी, नागरिक समाज के भन्थ्यो ?’ उनले प्रश्न गरे ।

ओलीले सबैलाई पुर्‍याएर पदक बाँड्न माहोल शान्त रहेको उल्लेख गरे । ‘आज रमाइलो छ । सञ्चो छ । शान्त छ । किनकि विरोध गर्ने कोही छैन । यो एउटामात्र उदाहरण हो । यस्ता कति हो कति ? यी ७०/७२ दिनमा छाँटकाँट राम्रो छैन । नयाँ पंक्तिमा वितृष्णा जगाउने काम भएको छ । पत्रकार वकिल सबैलाई पदक बाँडेको छ,’ उनले भने ।

पदक बोल्न सक्ने विरोध गर्ने र आँखा भएको भए रोएर आँशु खसाल्ने अवस्था रहेको ओलीको भनाइ थियो । ‘पदक बोल्न जान्थ्यो भने विरोध गर्थ्यो । त्यसका आँखा हुन्थे भने बरबर रुन्थ्यो । आँशु खसाउन बाध्य हुन्थ्यो । तर उ बाध्य छ जसको घाटीमा पनि झुण्डिन । कति लाज मान्दो होला,’ उनले भने ।

अहिलेको पदक वितरण मदन भण्डारीले देखाएको बाटो नभएको र यो विपरीतको बाटो भएको उनको भनाइ थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेश सरकारले विवादित सञ्चार विधेयक फिर्ता नलिने भएको छ । नेपाल पत्रकार महासंघलगायत सञ्चार सम्बद्ध संघसंस्थाले विधेयक

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसले १४ औं महाधिवेशनको कार्यतालिका पुनः संशोधन भएको छ । पार्टीको केन्द्रीय महाधिवेशन मंसिर २४–२६ गते काठमाडौंमा

काठमाडौँ । परराष्ट्रमन्त्री डा. नारायण खड्कासँग नेपालका लागि संयुक्त अधिराज्यका राजदूत निकोला पोलिटले आज भेट गरेका छन् । परराष्ट्र मन्त्रालयमा

काठमाडौं । सरकारले तीन देशका राजदूत नियुक्तिका लागि सिफारिस गरेको छ । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाको बेलायत भ्रमणको पूर्वसन्ध्यामा सरकारले भारत,