नदीजन्य पदार्थ निकासीमा रोक, मजदुरहरु समस्यामा

३ आश्विन २०६९, बुधबार २०:०१ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, रुपन्देही, ३ असोज । बिभिन्न कारण देखाई कपिलवस्तुका सम्पुर्ण नाकाहरुबाट आन्तरिक नदीजन्य पदार्थ निकासीमा रोक लगाईएको छ जिल्ला बिकास समिति र जिल्ला बन कार्यालयले आन्तरिक निकासा ठप्प पारेपछि अहिले खोला किनारमा काम गरि दैनिक गुजारा चलाउनेहरुको रोजिरोटी नै खोसीएको छ । अर्कोतर्फ गिटिबालुवा ओसारपसारका लागि करोडौ मुल्य तिरेर किनेका गाडिहरु त्यसै थन्काउनु पर्दा गाडीधनीहरु किस्ता समेत तिर्न नपाएर समस्यामा छन् । यता नदिजन्य पदार्थको सहज निकासी हुनुपर्ने कपिलवस्तुमा आयोजित एक कार्यक्रमका बक्ताहरुले औल्याएका छन् । नेपाल किसान ट्याक्टर समिती मोतिपुर ४ बोणगाउंले आयोजना गरेको नदिजन्य पदार्थको आन्तरिक निकासी र यसको प्रभाबसम्बन्धि एकदिने अन्र्तक्रिया कार्यक्रममा बोल्ने बत्ताहरुले बिगत लामो समयदेखि जिल्लाका बिभिन्न नाकाहरुको आन्तरिक निकासा ठप्प हुंदा व्ययसायी,
आमउपभोक्ता, मजदुर, श्रमिक, ठेकेदार लगाएत समग्र जिल्लालाई नै असर परेको स्मरण गराउदै उपभोक्तप्रति जिबिस गम्भिर नभएको आरोप लगाएका छन् । जल,जमिन र जङ्गलमा सबै नागरिकको समान अधिकार हुने भएकाले यसमा जिबिस वा जिल्ला बन कसैले पनि रोक लगाउन नमिल्ने सो अवसरमा सहभागीहरुले जोड दिएका थिए। सो अवसरमा स्थानिय बिकास अधिकारी एबम् कार्यक्रमका प्रमुख अतिथी रामप्रसाद पाण्डेले एक साताभित्र निकासी खुलाउने प्रतिबद्धता जनाउनुभएको थियो । कार्यक्रमका बिशिष्ट अतिथि एबम् जिल्ला प्रसासन कार्यालयका प्रसासकिय अधिकृत मेघनाथ उपाध्यायले नियमभित्र रहेर प्रकियागत ढङगले समस्याको निकास निकालिने बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो चौबीस घण्टामा थप ३ हजार ३८३ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ। स्वास्थ्य मन्त्रालयका अनुसार १०

काठमाडौं । सरकारले नेपाल विद्युत् प्राधिकरणको कार्याकारी निर्देशकमा कुलमान घिसिङलाई फेरि ल्याउने तयारी गरेको छ । पछिल्लो समय विद्युत आपुर्तिमा

काठमाडौं । निर्वाचन आयोगले विभिन्न ४१ वटा राजनीतिक दलको दर्ता खारेज गरेको छ । आयोगले खारेज भएका प्रत्येक राजनीतिक दललाई

काठमाडौँ । पछिल्लो समय राष्ट्रिय ट्रमा सेन्टरमा उपचार गर्न आउने बिरामी बढेका छन् । दुई महिनाअघि यस अस्पतालको बहिरङ्ग सेवामा