कसले दियो पूर्वराजाको भ्रमण बिथोल्ने निर्देशन ?

३ आश्विन २०६९, बुधबार १९:५९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३ असोज । शुभेच्छुकहरुसंग भेटघाट तथा शक्तिपीठहरुको दर्शनार्थ गण्डकी र धौलागिरीका विभिन्न स्थानको भ्रमणमा निस्कनुभएका पूर्वराजाको भ्रमण बिथोल्न प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराई स्वयम् लागिपरेको बुझिएको छ । पूर्वराजाको भ्रमण खल्बल्याउन आफ्ना कार्यकर्ताहरुलाई प्रधानमन्त्री आफैले फोनमार्फत निर्देशन दिएको बालुवाटार सुत्रले जनायो । यस कामका लागि उनलाई पूर्वप्रधानमन्त्री माधव नेपालकोसमेत उक्साहट र समर्थन रहेको सुत्रको दाबी छ । बाबुराम भट्टराईको निर्देशन पाएलगत्तै पुर्वराजाको भ्रमणप्रति एनेकपा माओवादीका कास्की कमिटिीले आपत्ति जनाउँदै आन्दोलन घोषणा गरेको बताइएको छ ।

गणतान्त्रिक मुलुकमा नागरिक बनिसकेका पूर्वराजा यसरी भ्रमण गर्नु स्वभाविक नभएको तर्क गर्दै कास्कीका स्थानीय एमाओवादी हर्ताकर्ताहरुले भ्रमणको विरोध गरेका छन् भने एक नेपाली नागरिकका रुपमा पूर्वराजाले स्वतन्त्रतापूर्वक आफ्नो देशको भ्रमण गर्नमा रोक लगाउन खोजेर एमाओवादी कार्यकर्ताहरुले घोर अन्याय र गम्भीर भूल गर्नलागेको सचेत तप्काले टिप्पणी गरेको छ । एमाओवादीको विरोधका वाबजुद पोखरामा नागरिकतप्काले पूर्वराजाको स्वागतार्थ स्वागत समिति नै गठन गरेको छ ।
स्मरण रहोस्, पूर्वराजाले पर्वत, बागलुङ, म्याग्दी, तनहुँ, स्याङजा र पोखराका विभिन्न शक्तिपीठको दर्शन र शुभेच्छुकसंग भेटघाट गर्दै हुनुहुनछ भने बिहिबार उहां पोखरा पुग्ने कार्यक्रम रहेको छ ।
यसैबीच एक उमाओवादी सुत्रले जनाएअनुसार कास्कीकै एमाओवादी कार्यकर्ताहरुले पूर्वराजाको भ्रमण बिथोल्ने कार्यक्रम पार्टी हेडक्वाटरकै हो कि होइन भनी केन्द्रमा सम्पर्क गर्दा अध्यक्ष प्रचण्डनिकट एक नेताले त्यसबारे पार्टीले कुनै निर्णय नगरेको जवाफ दिएको सुत्रले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालगन्ज । बाँकेको भेरी अस्पतालमा १९० नमुना परीक्षण गर्दा ५५.७८ प्रतिशतमा कोरोना पोजेटिभ देखिएको छ । पछिल्लो २४ घण्टामा १९०

बैतडी । हतौडा प्रहारबाट बैतडीमा आज एक बालकको हत्या भएको छ । दशरथचन्द नगरपालिका–१ झोकालीका १५ वर्षीय महेश भुलको हत्या

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र

काठमाडौँ। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को समस्या समाधानका लागि सबै दलसँग सहयोगको आग्रह गरेका छन् । प्रधानमन्त्री