अब नब्युंतिने भयो संविधानसभा

३ आश्विन २०६९, बुधबार १९:२३ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३ असोज । संविधानसभा पुनःस्थापना गरेर अमुक अमुक स्वार्थ सिद्ध गर्न खोज्ने केही नेताहरुको सपना चक्नाचुर हुन पुगेको अनुभूति गरिन थालिएको छ । बुधबार सांझ बसेको प्रमुख चार दलको बैठक संविधानसभा पुनःस्थापनमाको सहमतिमा पुग्न नसकेपछि यस्तो अनुभूति गरिएको हो । प्रमुख तीन दल र संयुक्त लोकतान्त्रिक मधेसी मोर्चाबीच संविधानसभा पुनःस्थापनामा बुधबारको बैठकमा सहमति हुन सकेन र सम्भवतः अब संविधानसभा ब्युंताउने सवालमा छलफल नै हुने छैन ।
नयाँ बानेश्वरस्थित सेना समायोजन विशेष समितिको सचिवालयमा बसेको बैठकमा एमाओवादी, कांग्रेस, एमाले र मोर्चाबीच संविधानसभा पुनःस्थापनामा सहमति नभएको एमाले अध्यक्ष झलनाथ खनालले जानकारी दिनुभयो । उहांका अनुसार संविधानसभा पुनःस्थापनाको विकल्प आजबाट सकिएको छ । दलहरुले अब ताजा जनादेशमा जाने मनस्थितिबाट छलफल अघि बढोने भएका छन् । केको र कस्तो चुनाव गर्ने, कुन बिधिबाट गर्ने, कहिले गर्ने भन्नेजस्ता विषयमा अब दलहरुबीच छलफल प्रारम्भ हुने संकेत खनालले गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सिरहाको लाहान नगरपालिका–२२ गड्डा चोकमा लुटेराको एक समुहले गोली प्रहार गरी एक जनाको हत्या गरेको छ । सुनचाँदी

बागलुङ नगरपालिका–३ गुठीमा रहेको एक फर्निचर उद्योगमा भीषण आगलागी भएको छ । विराट बोहराले सञ्चालन गरेको सिर्जना फर्निचरमा आगलागी हुँदा

साउदी अरबले तीन उच्च सैनिकलाई ‘देशद्रोह’ गरेको आरोपमा मृत्युदण्ड दिएको यहाँको रक्षा मन्त्रालयले बताएको छ । मन्त्रालयले राज्य सञ्चालित समाचार

काठमाडौं । प्रत्येक वर्ष चैत्र कृष्ण औँसीका दिन मनाइने घोडेजात्रा पर्व आज मनाइँदैछ । उपत्यकामा कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण फेरि बढ्न