लुम्बिनीमा अन्तराष्ट्रिय बौद्ध सम्मेलन हुने

३ आश्विन २०६९, बुधबार ०८:२७ मा प्रकाशित

रुपन्देही, ३ असोज । लुम्बिनी भ्रमण बर्ष २०१२ को  समापन समारोहको अबसरमा लुम्बिनीमा अन्तराष्ट्रिय बौद्ध सम्मेलन हुने भएको छ  । बौद्धदर्शनको महत्व र लुम्बिनीलाई बिश्वमा  चिनाउन  सन २०१३ को जनवरीको १३ र १४ तारिखमा बौद्धमार्गी राष्ट्रका  भिक्षु र बौद्धमार्गी बिज्ञहरुको  २ दिने अन्तराष्ट्रिय सम्मेलन  आयोजना गर्न लागीएको पर्यटन ब्याबसायी संस्था हिमालय एक्स्पिडिसनले जनाएको छ  ।

सम्मेलनका क्रममा  लुम्बिनीको शान्ति म्याराथुनको आयोजना पनि गरिने बताइएको छ  । म्याराथुनमा बिदेशी धावकहरुलाई  समेत सहभागीका  लागी आग्रह गरिएको छ । लुम्बिनी भ्रमण बर्ष २०१२ को  शुभारम्भको अबसरमा  गतबर्ष राष्ट्रपति डा. रामबरण यादवले मिनी म्याराथुन गरी प्रसिद्ध धावक बैकुन्ठ मानन्धर र संगिना बैद्यलाई विश्व शान्तिदिप हस्तान्तण गर्नुभएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसले हिमाली जिल्लाको अधिवेशन दशैँअघि नै गर्ने निर्णय गरेको छ। बिहीबार कांग्रेस पदाधिकारी र निर्वाचन समितिको छलफलबाट

चितवन । इच्छाकामना गाउँपालिका–५ नाग्दीखोलास्थित पृथ्वी राजमार्गमा काठमाडौँबाट पोखरातर्फ जाँदै गरेको कार त्रिशूली नदीमा खस्दा तीन जना बेपत्ता भएका छन्

काठमाडौं । पराष्ट्रमन्त्री डा नारायण खड्का संयुक्त राष्ट्रसङ्घको ७६औँ महासभामा भाग लिन नेपाली प्रतिनिधिमण्डलको नेतृत्व गर्दै न्युयोर्क पुगेका छन् ।

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवि भण्डारीले विनियोजन विधेयक प्रमाणिकरण गरेकी छन् । संघीय संसदको दुबै सदनबाट पारित भएको विधेयक राष्ट्रपति भण्डारीले