लडाकू कमाण्डरहरुको राजीनामा नाटक मात्र

३ आश्विन २०६९, बुधबार ०८:२१ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ३ असोज । शिविरमा आर्थिक अनियमितता गरेको आरोप लागेपछि विभिन्न जिल्लाका सातै डिभिजनका लडाकु कमान्डरहरूले पदबाट सामूहिक राजीनामा दिए पनि उनीहरू डिभिजन कमान्डरको हैसियतमा काम गरिरहेका छन् । गत साउन पहिलो साता राजधानीमा बसेको पार्टीको सातौं विस्तारित बैठकमा शिविरका कमान्डरहरूले लडाकुका नाममा आएको रकम हिनामिना गरेको भन्दै बैठकमा सहभागी अन्य कमान्डरहरूले चर्को विरोध गरेपछि सबै डिभिजनका लडाकु कमान्डरहरूले जिम्मेवारीबाट सामूहिक राजीनामा दिएका थिए ।

बैठकमा प्रथम डिभिजन इलामका यमबहादुर अधिकारी, द्रोस्रो डिभिजन सिन्धुलीका सुकबहादुर रोका, तेस्रो डिभिजन शक्तिखोर चितवनका धनबहादुर मास्की, चौथो डिभिजन नवलपरासीका तेजबहादुर ओली, छैटौं डिभिजन सुर्खेतका महेन्द्रबहादुर शाही, सातौं डिभिजन कैलालीका सन्तु दराईले सामूहिक राजीनामा दिएका थिए । उनीहरूसंगै ती डिभिजनका सहायक कामन्डरहरूले पनि पदबाट राजीनामा दिएका थिए । त्यतिबेला उनीहरूले शिविरभित्र भएको भनिएको आर्थिक अनियमितता आंशिक रूपमा स्वीकार्दै पदबाट राजीनामा दिएका थिए । उनीहरूको राजीनामापछि मात्र आर्थिक अनियमितताका विषयलाई लिएर अवरुद्ध बैठक विस्तारित बैठकले गति लिएको थियो ।

एमाओवादी पोलिटब्युरो सदस्य शक्तिबहादुर बस्नेतले राजीनामा दिएको भनिएका सबै लडाकु कमान्डरहरूले नियमित काम गरिरहेको बताए । उनले भने, ‘लडाकु कमान्डरले राजीनामा दिए पनि पार्टीले उनीहरूको राजीनामा स्वीकृत नगरेकाले नियमित काम गरिरहेका छन् ।’ ‘राजीनामा दिए पनि पार्टीले नै उनीहरूलाई जिम्मेवारीपूर्वक काम गर्न भनेपछि उनीहरूले काम गरिरहेका हुन्,’ बस्नेतले भने, ‘उनीहरूको कामले छानबिन समितिलाई कुनै असर गर्छ जस्तो लाग्दैन ।’

प्रथम डिभिजनका कमान्डर अधिकारीले पनि आफूहरूले नियमित काम गरिरहेको बताए । उनले भने, ‘पार्टीले हाम्रो राजीनामा स्वीकृत नगरेको र पार्टीले नै काम गर्न भनेपछि नियमित काम गरिरहेको बताए । स्रोतका अनुसार शिविरमा भएकाले आर्थिक अनियमिततामा केन्द्रीय नेतृत्वको पनि संलग्नता भएकाले कमान्डरहरूले दिएको राजीनामा पार्टीले स्वीकृत नगरी साविककै जिम्मेवारीमा उनीहरूलाई काम गर्न भनेका हुन् । त्यसैगरी पार्टीकै निर्देशनअनुसार शिविरमा भएको आर्थिक अनियमितताबारे छानबिन गर्न विस्तारित बैठकले सचिव पोष्टबहादुर बोगटी संयोजकत्वको छानबिन समितिले पनि कुनै काम थालेको छैन । समितिका संयोजक बोगटीले आफू व्यस्त रहेकाले यसबारे केही बताउन नसक्ने बताए । उनले भने, ‘म अहिले अन्य काममा व्यस्त रहेकोले लडाकुबारे केही बोल्दिनं ।’

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार