सरुवाको विषयलाई लिएर तोडफोड गर्ने कर्मचारीलाई कारवाही गर्न प्रधानमन्त्रीको निर्देशन

५ चैत्र २०६८, आईतवार १८:४५ मा प्रकाशित


काठमाडौ, ५ चैत । प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईले मन्त्री, राज्यमन्त्री र सचिवहरुलाई एक अर्काको काममा हस्तक्षेप नगर्न निर्देशन दिएका छन् । आइतवार सबैलाई एकै ठाउँमा भेला पारेर प्रधानमन्त्री भट्टराईले मन्त्री र सचिवबीचको कार्यविभाजन कानुनले स्पष्ट तोकेको भन्दै हस्तक्षेप तथा अमर्यादित काम नगर्न निर्देशन दिएका हुन् । प्रधानमन्त्रीले सरुवाको विषयलाई लिएर तोडफोडमा संलग्न भएका कर्मचारी यूनियनका पदाधिकारीहरु विरुद्ध कारवाहीको प्रकृया बढाउन पनि निर्देशन दिएका छन् ।
केही दिनअघि सिंचाइ मन्त्री महेन्द्र यादवले सचिव व्रिन्द हाडामाथि अमर्यादित ब्यबहार तथा गालिगलौज गरेको सन्दर्भलाई लिएर प्रधानमन्त्रीले त्यस्त कार्य नगर्न भनेका हुन् । उनले कर्मचारी सरुवा गर्ने काम सचिवको रहेको उल्लेख गर्दै त्यस हस्तक्षेप नगर्नसमेत निर्देशन दिए ।
त्यसैगरी कर्मचारी ट्रेड यूनियनको दादागिरी पनि सह्य नहुनेभन्दै  प्रधानमन्त्री भट्टराईले तोडफोडमा संलग्न कर्मचारीको नामै किटेर कारवाहीको प्रकृया अघि बढाउन भन्दै उनीहरु माथि कारवाही गरिने प्रतिबद्धतासमेत जनाए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

चितवन । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाले प्रधानमन्त्री बन्ने प्रस्ताव आए जिम्मेवारीबाट नभाग्ने बताएका छन्। आज चितवनमा आयोजित कार्यक्रममा बोल्दै

काठमाडौ । नेकपा दाहाल-नेपाल समूहले ओली समूहमा सक्रिय नेताहरुलाई कारबाही गरेको छ । नेताहरु महेश बस्नेतसहित सूर्य थापा, विशाल भट्टराई,

चितवन । नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री डा. शशाङ्क कोइरालाले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) को दाहाल–नेपाल समूहसँग मिलेर जानुपर्ने धारणा राखेका छन्।

दमौली । नारी दिवसका अवसरमा तनहुँको देवघाट गाउँपालिकाले श्रीमतीले श्रीमान् बोकेर दौडिने प्रतियोगिता आयोजना गर्ने भएको छ । एक सय