कांग्रेसजनमा व्यक्तिगत स्वार्थ र घमण्ड बढेकोमा चिन्ता

३ आश्विन २०६९, बुधबार ०८:१५ मा प्रकाशित

रुपन्देही, ३ असोज । नेपाली कांग्रेसका संस्थापक गणेशमानको १६ औं स्मृति दिवसको अवसरमा बुटवलमा नेपाली कंग्रेसले अन्तरक्रिया गरेको छ । नेपाली कांग्रेस बुटवल नगर समितिले अयोजना गरेको कार्यक्रममा बोल्दै कांग्रेस केन्द्रिय सदस्य अजय चौरसियाले कांग्रेसमा संस्थापकहरुले देखाएको जस्तो त्याग र वलिदानको कमि हुदै गएको बताए । उनले लोभ, स्वार्थ र घमण्डीपनले नेपाली कंग्रेस आन्तरिक रुपमा कमजोर हुदै गएकोमा चिन्ता व्यक्त गरे । उनले अहिलेका कंग्रेसका नेताहरुले गणेशमान जस्ता निडर र साहासी नेताले देखाएको बाटो अवलम्बन गर्नु अहिलेको आवश्यकता भएको पनि बताए ।

पार्टिको यातायात विभाग प्रमुख समेत रहेको उनले कांग्रेसलाई फेरि एकपटक जनताको पार्टि बनाउनका लागि युवापुस्ता जागरुप हुनुपर्ने बताए । उनले कंग्रेस कमजोर भए लोकतन्त्र कमजोर बन्ने भएकोले सम्पुर्ण लोकतन्त्रवादीहरु कंग्रेस बलियो भएको देख्न चाहेको बताए ।

सो अवसरमा बोल्दै नेपाली कांग्रेसका अर्का केन्द्रिय सदस्य बाबुराम रानाले गणेशमानको जस्तो नेताहरुको शाहसिक कदमले आज नेपालमा लोकतन्त्र र गणतन्त्र सम्भव भएको बताए । उनले कुनै स्वार्थ नभएका नेता गणेशमानको अनुशरण अहिलेका नेताहरुले गर्न जरुरी रहेको बताए ।

नगर सभापती खेलराज पाण्डेको सभापतीत्वमा भएको कार्यक्रममा नेपाली कंग्रेसका जिल्ला सभापती अब्दुल रज्जाक, पुर्वविधायक सुर्यप्रसाद प्रधान, महासमिति सदस्य युवराज गिरी, क्षेत्रिय सचिव काजिमान श्रेष्ठ, चोपनारायण श्रेष्ठ, दामादर ज्ञवाली, कृष्ण न्यौपाने, परशुराम ढकाल, विमलराज ज्ञवाली, विष्णुवहादुर कार्की लगायतले बोलेका थिए ।

चन्द्रकान्त खनाल

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गृहमन्त्री बालकृष्ण खाणले संसद्मा विचाराधिन रहेको नागरिकता विधेयकलाई दलको सहमतिमा अघि बढाउने प्रयत्नमा सरकार लागेको बताउनुभएको छ । विधेयक अघि

काठमाडौं । नेपालले अमेरिकालाई अमेरिकाको ‘स्टेट पार्टनरसिप प्रोग्राम’ एसपीपीमा आबद्ध नहुने निर्णय पठाएको छ । गृहमन्त्री वालकृष्ण खाँणका अनुसार एसपीपीमा

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव शंकर पोखरेलले नेपाली काँग्रेस नेतृत्वको गठबन्धनबाट समाजवाद सम्भव नुहने बताएका छन् । सोमबार नरबहादुर कर्मचार्य

काठमाडौं । घूसकाण्डमा मुछिएका काठमाडौं जिल्ला अदालतका न्यायाधीश राजकुमार कोइराला निलम्बित भएका छन् । घटना छानबिनका लागि जाँचबुझ समिति गठनबारेको

आजको प्रमुख समाचार