तत्कालीन भारतीय प्रधानमन्त्री वाजपेयीको काठमाडौंमा हत्या प्रयास भएको दाबी

२ आश्विन २०६९, मंगलवार १४:२९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २ असोज । सन् २००२ मा नेपालमा भएको सार्क सम्मेलनका क्रममा तत्कालीन भारतीय प्रधानमन्त्री अटलविहारी बाजपेयीमाथि आक्रमण गरी हत्या गर्ने योजना बनेको भारतीय सञ्चारमाध्यमले दाबी गरेका छन् । विमान अपहरण काण्डमा अघिल्लो हप्ता भारतको जम्मूकश्मीरमा पक्राउ परेका मिराजउद्दीनले बयानका क्रममा त्यस्तो योजना बनाइएको बताएको दैनिक जागरणले आफ्नो अनलाईन संस्करणमा उल्लेख गरेको छ ।

भारतीय गुप्तचर संस्थालाई उद्धृत गर्दै अनलाईनले जनाएअनुसार सार्क शिखर सम्मेलनका क्रममा बाजपेयी लगायतका नेतालाई लक्षित गरेर ठूलो विष्फोट गराउने योजना बनाइएको थियो । मिराजउद्दीनको नेपालस्थित पकिस्तानी दूतावासका एक अधिकारीसंग सम्बन्ध रहेको भारतीय गुप्तचर संस्थाले दाबी गरेको छ ।
सार्क शिखर सम्मेलनअगावै नेपाली प्रहरीले ठूलो परिमाणमा विष्फोटक पदार्थ आरडीएक्स बरामद गरेपछि विष्फोटको योजना असफ भएको मिराजले आफ्नो बयानमा बताएको जागरणले दाबी गरेको छ । मिराज सन् १९९९९ मा काठमाडौंबाट विमान अपहरण गरी अफगानिस्तानको कन्दहार पुरयाउनेमध्यका एक भएको भारतीय दाबी छ भने हालै नेपालबाट काश्मीर हुंदै पाकिस्तान जाने क्रममा उनी पक्राउ परेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

विश्वभर कोरोना संक्रमणका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या ३० लाख २३ हजार नाघेको छ । संक्रमित हुनेको संख्या पनि १४ करोड

नयाँ दिल्ली । भारतमा कोरोना भाइरसको महामारी अति भयावह बन्दै गएको छ र संक्रमण तथा मृत्युदर तीव्र गतिमा बढिरहेको छ

साउदी अरबले तीन उच्च सैनिकलाई ‘देशद्रोह’ गरेको आरोपमा मृत्युदण्ड दिएको यहाँको रक्षा मन्त्रालयले बताएको छ । मन्त्रालयले राज्य सञ्चालित समाचार

म्यानमारमा सैनिक कु विरुद्धमा जारी प्रदर्शनका क्रममा थप ८० जनाको मृत्यु भएको छ । म्यानमारको बागो शहरमा भएको प्रदर्शनमा सो