भट्टराईको सरकारले राष्ट्रिय अस्मिता बेच्यो : गगन

२ आश्विन २०६९, मंगलवार १३:१० मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल, कपिलवस्तु, २ असोज । नेपाली कांग्रेसका युवा नेता गगन थापाले माओवादीको सरकारले राष्ट्रिय अस्मिता बेचेको आरोप लगाउँदै भट्टराई दलाली शासक बनेको बताएका छन् । तौलिहवामा नेपाल बिद्यार्थी संघले आयोजना गरेको युवा बिद्यार्थी सभालाई सम्बोधन गर्दै पशुपति र सेनापति कब्जा गर्न नसकेको माओबादीले सत्ता कब्जा गर्न नसक्ने दाबी गरे ।
बाबुराम र बिजयकुमार गच्छेदारको कारण संबिधान जारी हुन नसकेको बताउंदै उनले संविधान जारी भएपछि पनि सत्ता आफुहरुले चलाउन पाउनु पर्ने नत्र बिघटन गर्ने भन्दै निर्वाचनको घोषणा गरी लाचार बन्दै संबिधानसभा बिघटन गरेको बताए । माओबादीलाई नेपालको राष्ट्रियताप्रति भन्दा पनि सत्ताप्रति लिप्त रहेकोले देश अग्रगतिमा अगाडी बढ्न नसकेको र अधोगतिमा जाँदै गएकोप्रति चिन्ता ब्यक्त गर्दै माओबादीले देशको राष्ट्रिय अस्मीतामाथि सौदाबाजी गरेको बताए । माओबादीको सरकार दलालहरुको र इतहासकै भ्रष्ट सरकार भएको भन्दै नेपाली जनताबिच द्धन्द सिर्जना गर्नको लागि मात्र जन्मिएको बताए ।
सरकार राष्ट्रियताको पक्षमा होइन दलालीको पक्षमा रहेको भन्दै देशलाई अरुको पोल्टामा सुम्पीन लागेकोले राष्ट्रियताको पक्षमा युवालाई लाग्न आग्रह समेत गरेका थिए । अहिले देशमा साम्प्रदायिक चिन्तनमा हाबी भएको भन्दै नेपालीबाट नेपालीलाई छुटाउन माओबादी तथा मधेशवादी दलहरु लगिपरेकोले यसबाट मुक्ति पाउनुपर्ने उनको धारणा थियो ।
सोही अवसरमा बोल्दै तरुण दलका केन्द्रिय अध्यक्ष उदय शमशेर राणाले तराईको नाममा दलाली बनेको आरोप लागाउँदै जननतालाइ झुक्याउन खोजेकोले सबैभन्दा बढी भ्रष्ट गृहमन्त्री बिजय कुमार गच्छेदार बनेको बताए । मधेशका दलहरुले मधेशी जनातालाई नै झुक्याईरहेको बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा एमालेका महासचिव ईश्वर पोखरेलले माधवकुमार नेपाल पक्षलाई धेरै प्रतीक्षा गर्न उचित नहुने बताएका छन् । शुक्रबार पार्टी

काठमाडौं । नेकपा एमालेका उपाध्यक्ष एवं सांसद भीम रावलले मिलेनियम च्यालेन्स कर्पोरेसन (एमसीसी) सम्झौता संशोधनपछि मात्र पारित गर्न माग गर्नुभएको

काठमाडौँ । बझाङकी हेवन उपाध्याय ‘खामोशी विथ लाइफ’को अन्तर्राष्ट्रिय विजेता बनेकी छिन् । बहिरा व्यक्तिहरूको सीप, क्षमता र कौशलता प्रदर्शन

लण्डन । बेलायतमा लामो समयदेखि बस्दै आउनुभएकी कवयित्री प्रतिभा केसी यस वर्ष अनेसास सुप्रमा इप्रमा पुरस्कारबाट सम्मानित हुनुभएको छ ।