लडाकूले दिए परीक्षा, समायोजनमा जाने जम्मा डेढ हजार मात्र

२ आश्विन २०६९, मंगलवार ०७:४६ मा प्रकाशित


काठमाडौं, २ असोज । समायोजन रोजेका १ हजार ५ सयभन्दा बढी माओवादी पूर्वलडाकू लिखित परीक्षामा सहभागी भएका छन् । विभिन्न मुख्य तथा सहायक शिविरहरुमा सोमबार सञ्चालित लिखित परीक्षामा १ हजार ५ सय एकचालिस पूर्वलडाकू सहभागी भएको सैनिक जनसम्पर्क निर्देशनालयले जनाएको छ ।
सैनिक प्रवक्ता रमिन्द्र क्षत्रीका अनुसार सिपाही पदका लागि फारम भरी शारीरिक परिक्षा उत्तीर्ण भएका १ हजार ४ सय ५६ र उपसेनानी पदको फारम भरेका ८६ लडाकुले गणित, अंग्रेजी र नेपाली विषय समेटिएको १०० पूर्णांकको लिखित परीक्षा दिएका हुन् ।
माओवादी लडाकूका समायोजन, रेखदेख र पुनस्थापनासम्बन्धी विशेष समितिका संयोजक बालानन्द शर्माका अनुसार अधिकृतका लागि चितवन र अन्य दर्जाका लागि विभिन्न शिविरमा सोमबार सम्पन्न परीक्षामा ६८ जना अनुपस्थित रहे । अब समायोजित हुनेको संख्या बढीमा १ हजार ५ सयजति मात्र हुनेछ । अनुपस्थितहरु कोही पनि अब लिखित परीक्षामा सहभागी हुन पाउने छैनन् । १ हजार ५ सय ११ जना स्वेच्छिक अवकास रोजी चेक लिएर बाहिरिएको पनि शर्माले जानकारी गराउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौ । सरकारले शहरी क्षेत्रका विद्यालयहरु आगामी वैशाख मसान्तसम्म बन्द गर्न सिफारिस गरेको छ । कोभिड – १९ व्यवस्थापन केन्द्र

काठमाडौँ। प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले कोरोना भाइरस (कोभिड–१९) को समस्या समाधानका लागि सबै दलसँग सहयोगको आग्रह गरेका छन् । प्रधानमन्त्री

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले शनिवार बोलाएको सर्वदलीय बैठकमा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड नजाने भएका छन् ।

काभ्रेपलाञ्चोक । जिल्लाको पुराना तीन नगर बनेपा, धुलिखेल र पनौती ‘काभ्रे’ स्मार्ट सिटीका नामले परिचित हुन संरचना निर्माण प्रक्रियालाई तीव्रता