पूर्वप्रधानन्यायधीशहरुले दिए तीन महिना संसद ब्युंताउने सुझाव

२ आश्विन २०६९, मंगलवार ०७:४४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २ असोज । पूर्व प्रधानन्यायधीशहरुले वर्तमान राजनीतिक गत्यारोध अन्त्यका लागि संविधानसभा नभई संसद मात्र पुनःस्थापन गर्नुपर्ने सुझाव दिएका छन् । सोमबार राष्ट्रपतिसंगको भेटमा उनीहरुले संसद पुनःस्थापना नै राजनीतिक संकट निवारणको एक मात्र वैधानिक उपाय सावित हुने सुझाएका हुन् ।
पूर्वप्रधानन्यायधीशहरु रामप्रसाद श्रेष्ठ, मीनबहादुर रायमाझी र मोहनप्रसाद शर्माले हिजो राष्ट्रपतिलाई भेटेर बाधा अड्काउ–फुकाउ धारा प्रयोग गरेर संविधान संसोधन गर्न नमिल्ने भन्दै त्यो गरिए संविधानको प्रतिकूल मात्र नभई सर्वोच्च अदालतको फैसलाविपरित पनि हुन जाने तर्क गरेका थिए ।
पूर्वप्रधानन्याधीश त्रयसंग दुई चरणमा भेट गरेका राष्ट्रपतिले वर्तमान गतिरोध अन्त्यको संवैधानिक बाटो सुझाउन आग्रह गरेपछि उनीहरुले तीन महिनाका लागि व्यवस्थापिका संसद पुनःस्थापना गरे सबै गतिरोधको अन्त्य हुने बताएका थिए । संविधानसभाको आयु स्पष्ट रुपमा चारवर्षको लागि तोकिएकोले त्यो ब्युंताए सर्वोच्च अदालतको अपमान ठहरिने सुझाव आफूहरुले दिएको पूर्वप्रधानन्यायधीश रामप्रसाद श्रेष्ठले जनाए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । पहिरोका कारण सिद्धार्थ राजमार्ग र तानसेन-तम्घास सडक अवरुद्ध भएको छ । सिद्धार्थ राजमार्गका धेरै ठाउँमा पहिरो खसेको र

नवलपरासी । नवलपुर (नवलपरासी पूर्व) को मध्यविन्दु नगरपालिका-१० मा पर्ने तीन वटा खहरेखोलाको डाइभर्सन बाढीले बगाएपछि पूर्व-पश्चिम राजमार्ग अवरुद्ध भएको

बागलुङ । निरन्तरको वर्षाका कारण बागलुङका दुई ठूला राजमार्ग अवरुद्ध भएका छन् । राष्ट्रिय गौरवको आयोजनाका रूपमा रहेको मध्यपहाडी पुष्पलाल

चितवन । विकास गतिमा तीव्ररुपमा अघि बढिरहेको भरतपुर महानगरपालिकामा योजना लिएर गएपछि रित्तो हात फर्किनु पर्दैन । महानगरभित्रका वडाध्यक्षहरू योजना

आजको प्रमुख समाचार